OPĚT DRAMA, OPĚT VÍTĚZNÉ

Naši hráči opět testovali odolnost nervové soustavy fanoušků. Ti jsou už ale letos zvyklí, jako vždy věřili až do konce a hráči jako vždy v NBL vyhráli.

V zápase byl většinu zápasu ve vedení Nový Jičín a v některých úsecích až dvouciferně. Nejprve to bylo o 14 bodů v páté minutě první čtvrtiny. Ještě do konce první desetiminutovky se nám povedlo snížit na rozdíl čtyř bodů. Ve druhé čtvrtině se hrálo vyrovnaně a dokázali jsme vyrovnat. Měli jsme sice šanci dostat se do vedení, ale ani jednou jsme jí nevyužili. Do druhého poločasu jsme vstupovali s dvoubodovou ztrátou. Kdo by předpokládal, že ve druhém poločase to už bude dobré, byl na omylu. Do sestavy se vrátil čtyřmi fauly olepený Muirhead a za sedm minut dal deset bodů, měl zisky míče i získané fauly. Především jeho zásluhou Nový Jičín vybudoval po pěti minutách opět dvouciferný náskok čtrnácti bodů. Když Corey Muirhead odcházel s pěti fauly z palubovky, bylo na časomíře tři a půl minuty do konce třetí čtvrtiny a rozdíl byl 11 bodů. Ještě do konce hracího období jsme snížili na čtyři body a do poloviny poslední čtvrtiny jsme vyrovnali na 68:68. ve 36.minutě jsme se dostali po dlouhé době do vedení díky trojce Tre Simmonse 73:70. Nový Jičín jsme pak před sebe pustili ještě dvakrát, pokaždé po trestném hodu Šaroviće. Poprvé minutu a půl před koncem, podruhé 55 vteřin před koncem zápasu. O té doby už utkání dohrál čtyřmi body Simmons.