POTVRDILI JSME ROLI FAVORITA

I když se to podle výsledku zdá, utkání nebylo celou dobu tak jednoznačné.

Naši sice měli zápas pod kontrolou celých čtyřicet minut, ale svou převahu prokázali až ve druhém poločase, když přidali na agresivitě v útoku i na obranné polovině. USK ukázalo, že jeho hráči nemají žádné zábrany a stříleli, jakmile se jim jen trochu otevřela pozice. Také potvrdili svou pověst týmu střílejícího z dálky, dali totiž deset trojek při solidní úspěšnosti 45%. Nejlépe si střelecké pozice vybírali nejzkušenější hráči Votroubek a Soukup (oba trojky 3/3). Na naší straně byli nejužitečnější dva hráči – Benda (13 bodů) a Křemen (15 bodů). Oba dva získali 23 valorizačních bodů. Michal Křemen, který po výborném výkonu ve Valencii i v tomto utkání sehrál velice dobrý part, když nedal pouze jednu trojku (za 2 body 5/5, trojky 2/1, TH 2/2) a k tomu přidal sedm doskoků, zisk a asistenci. Petr Benda ke 13 bodům (dvojky 9/6) přidal 8 doskoků a 4 získané míče. Nejlepšího střelce Simmonse, který nastřílel 20 bodů, malinko srážely ztráty (3), ale trestné hody mu opravdu šly (7/7).

Ronen Ginzburg - dobrá nálada

Utkání jsme začali zlehka, možná trochu méně soustředění na útok. Několik přihrávek nenašlo svého adresáta a několik jednoznačných příležitostí zpod koše neskončilo dvěma body.  Díky tomu se hosté bodově drželi. Ve druhé čtvrtině jsme se přeci jen trochu odpoutali, dostali jsme se do vedení 25:18, protože USK nebylo schopno 4 minuty dát koš. Po time outu se nakonec hosté ještě dotáhli na 29:28, ale pak už jim začal vlak dojíždět. Do konce prvního poločasu jen lehce, ale konce 24.minuty, kdy se rozdíl ve skóre poprvé dostal do dvouciferných výšin. Tento nástup hosté nezachytili a v poslední minutě třetí čtvrtiny už prohrávali o dvacet. Třicet bodů rozdílu překonal trojkou Láďa Sokolovský čtyři minuty před koncem zápasu (91:60). Stejný hráč byl také autorem stého bodu pět vteřin před koncem zápasu.