MATĚJ SVOBODA JE V PRVNÍM TÝMU

MATĚJ SVOBODA JE V PRVNÍM TÝMU

Na soupisku prvního týmu Nymburka přibyl tento týden sedmnáctiletý Matěj Svoboda. Talentovaný small forward je oporou týmu BCM Nymburk U19. Ačkoliv je ročník 1996, patří k nejlepším hráčům juniorské extraligy. V létě si zahrál za reprezentaci do 19 let na pražském mistrovství světa. Zároveň také hostuje v prvoligovém týmu Kondoři Liberec.

Matěje do týmu povolal litevský trenér Kestutis Kemzura. Šťastnou novinu mu pak oznámil sportovní ředitel ČEZ Basketball Nymburk Michal Ježdík. „Měl jsem ohromnou radost. To je ten důvod, proč jsem do Nymburka šel, abych si jednou zahrát v prvním týmu,“ mluvil Matěj o splněném snu.


S prvním týmem pojede na zápas poprvé v neděli do Jindřichova Hradce a je velká pravděpodobnost, že kouč Kemzura ho už pošle na palubovku. Pro Matěje by to ale první start v Mattoni NBL nebyl. Už před dvěma lety nastoupil ke dvěma zápasům za Ostravu a je pravděpodobně nejmladším hráčem, který doposud v nejvyšší české soutěži nastoupil. „Za Nymburk to bude ale o něčem jiném,“ troufnul si říct.


Matěj Svoboda je v nymburském Basketbalovém centru mládeže teprve druhým rokem. Během této doby potvrdil, že patří mezi největší talenty českého basketbalu. Velkými očekáváními se ale nechce nechat ovlivnit.


„Určitě mě to nijak nesvazuje a vůbec to takhle neberu. Spíš mě to motivuje, abych makal dál. V Nymburce mám ideální prostředí na výkonnostní růst. Doufám, že je to na mně i vidět. Osobně mám pocit, že jsem se za ten rok v BCM někam posunul,“ řekl Matěj v létě před MS U19 našemu webu. Jeho slova se teď zařazením do prvního týmu jen potvrdila.


Rozhovor s Matějem Svobodou přineseme v neděli.


MATĚJ SVOBODA OČIMA MICHALA JEŽDÍKA:

Je to hráč na pozici 3, který může hrát i na pozici 4. Na svůj věk má dobrý svalový korzet a zpevněné jádro těla. To mu umožňuje být stabilní při doskakování a hře 1 na 1. Ve vztahu k věku a tréninkovému zaměření má běžecké schopnosti na solidní úrovni. Musí pracovat na rychlosti nohou a hbitosti. Má dobrou práci s míčem, což není u hráčů na pozici 3 běžné. Společně s jeho stabilitou je to základ úspěchu při hře 1 na 1. Zapojuje se do doskakování na obou stranách hřiště. Potřebuje stabilizovat úspěšnost střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti, což je u hráčů v tomto věku standardní proces. Pracuje na zlepšení spolupráce s hráči ve vnitřním prostoru a na hře zády ke koši. Zapojuje se do individuálního tréninku elitní skupiny BCM, která trénuje společně s hráči družstva mužů. V BCM také pracuje na psychické odolnosti se specialistkou na oblast sportovní psychologie.

 
vloženo: 25.01.2014 20:00 / přečteno: 5597x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.