OHLASY PO 1. SEMIFINÁLE

OHLASY PO 1. SEMIFINÁLE

Oba trenéři a tři hráči hodnotili první semifinálový zápas mezi Opavou a Nymburkem. V čem hořela Opava hodnotil Jakub Blažek, Luboš Bartoň vysvětlil, proč nestačí "jen" vyhrát a Vojta Hruban přidal, o čem svědčí výsledek 77:66. 

Kestutis Kemzura (trenér Nymburka)

Zápas jsme kontrolovali od začátku do konce. Samozřejmě jsme ale měli hrát až do konce a vyhrát větším rozdílem. Opava až do konce hrála, na rozdíl od nás. Měli jsme v zápase velké výkyvy. Nedali jsme jedenáct trestných hodů. Neskórovali jsme z vymezeného území a za dva body, kde jsme měli jenom 40 procentní úspěšnost střelby. To nestačí. Pod košem jsme měli mnohem lépe využívat naší převahy. V obraně jsme byli lepší v prvním poločase. V tom druhém jsme špatně komunikovali a nechávali soupeři volné střely. Dobře pro nás, že některé nedali.

 
 

Petr Czudek (trenér Opavy)

Začali jsme s velkým respektem. Nymburk si vytvořil náskok, přeskákal nás. Pak jsme zvýšili agresivitu, což nás vrátilo trošku do hry. Výsledek je pro nás příznivý. O to víc se těšíme v pátek, že přijede v plné sestavě. My chceme, aby si nás všiml a ukázal nám VTB nebo eurocupový výkon. Škoda jen, že se hraje takhle brzo. Kdyby to bylo později, tak se vsadím, že bude plno. V půl čtvrté nevím. Uvidíme, jak si lidé vezmou volno. Sám se nechám překvapit, ale Nymburk v plné sestavě, to se vidí jen jednou za čas.

 

Jakub Blažek (Opava)

Do Nymburka jsme přijeli v roli outsidera, ale nechtěli jsme to dát domácím zadarmo. Škoda první čtvrtky, že jsme nevyužili toho, že Nymburk hrál trochu vlažně. Tam jsme měli hrát stejně agresivně jako ve druhé půlce.

Co nejvíce chybělo?

Lepší doskok. Hořeli jsme hlavně v první půlce a oni byť hráli na půl plynu, měli více doskoků a tím si vytvořili náskok, který si drželi celý zápas.

Co říkáte konečnému skóre?

Sedmdesát sedm bodů na půdě Nymburka je pěkné číslo, ale pokud chceme myslet na výhru, musíme dát kolem osmdesáti bodů a to proti Nymburku není tak jednoduché.

 
Luboš Bartoň

V zápase nás skoro po celou dobu podržela obrana. V útoku jsme nehráli kolektivně, jak bychom měli. Nedávali jsme hodně šestek i střel zpod koše, to je asi důvod, proč jsme nevyhráli rozdílem kolem dvaceti bodů za první poločas. Už po dvaceti minutách mohlo být rozhodnuto. Ve druhé půlce jsme si to zbytečně komplikovali.

Jde vůbec v play-off o předvedenou hru, když stačí „jen“ vyhrát?

Každý hráč chce hrát dobře a mít ze zápasu dobrý pocit. Vítězství se bere všemi deseti, ale vyrovnaným průběhem jako bychom do Opavy posílali vzkaz, že jsme hratelní.

 
Vojtěch Hruban

Výsledek nakonec nebyl tak přesvědčivý, jak by mohl být. Bylo to hlavně díky posledním třem minutám, které jsme neodehráli v úplně nejvyšším tempu. Hned v začátku jsme si udělali solidní náskok, který jsme pak nepustili pod deset bodů. To bylo důležité hlavně psychicky. Myslím si, že Opava v dnešní možné vítězství moc nevěřila. Horší to bude vyhrát další zápas po dlouhé cestě a se spoustou fanoušků domácího týmu. To je náš největší cíl.

O čem svědčí výsledek 77:66?

Slušná obrana, útok se spoustou špatně zvolených střel. Nedokázali jsme správně najít volné hráče. Často se stávalo, že jsme na sebe mávali, že jsme volní, ale přihrávka k nám nepřišla. Tolik jsme netrefovali těžší střely, které obvykle dáváme. Vysvětlení také hledejme v tom, že se nehrálo kdo ví jak závratným tempem  a nebylo tolik střel vůbec.

 
 
vloženo: 22.04.2015 22:33 / přečteno: 9775x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.