A1 STARTUJEME S KOLÍNEM

V sobotu v 17:00 hodin má úvodní rozskok první zápas ze série deseti utkání nadstavbové skupiny A1 naší nejvyšší soutěže Kooperativa NBL. Hostit budeme geograficky nejbližšího soupeře BC Geosan Kolín.

Kolín je nevyzpytatelný soupeř, který během letošní sezony ukázal dvě tváře. Nejprve v lize čtyřikrát za sebou zaváhal a v tabulce se krčil na posledních místech. Pak se svěřenci trenéra Benáčka rozjeli a šli od vítězství k vítězství. Ze 14 ligových zápasů prohráli jen tři duely. S námi o 4 body, překvapivě se Svitavami o 6 bodů a s Pardubicemi o 16 bodů. V tabulce je dobré výsledky posunuly až na čtvrté místo za Nymburk, Pardubice a Děčín a jen ztráta z úvodu ligy jim nedovolila být ještě výše.

V posledních čtyřech zápasech však Kolín opět prohrával. Doma podlehl v dobré formě hrajícímu USK Praha 69:71, v Děčíně prohrál o devět 71:80. Doma v předposledním kole nezvládl utkání s Opavou, když jim nevyšla první a poslední čtvrtina. Celkově Kolín prohrál 85:96. A v minulém kole nezvládl Kolín souboj s Tury ze Svitav, když každou čtvrtinou vyjma poslední ztrácel mezi pěti a osmi body, což nakonec vedlo k prohře 65:81. V tabulce, která byla od čtvrtého místa poměrně vyrovnaná, ztratil Kolín dvě příčky a ve skupině A1 se zachránil s bilancí 11:11 ze šesté pozice.

Pro Kolín je to teprve druhá účast v elitní skupině nadstavby A1. Poprvé se do ní probojovali v sezoně 2012/13, také ze šestého místa s bilancí 14/10. Faktem je, že v dalších letech se hrálo čtyřkolově a tedy rozdělení po základní části nebylo. Po základní části se už pokračovalo rovnou v play-off.

S Kolínem jsme zatím odehráli 37 zápasů, ze kterých jsme prohráli jen jeden v semifinále play-off sezony 2011/12. V ostatních 33 ligových, jednom Českém poháru a dvou přípravách, jsme vyhrávali my. Celkem 18 zápasů skončilo pro Kolín inkasovanou stovkou.

V letošním roce se oba zápasy příliš nepodobaly. V prvním jsme porazili Kolín 101:65, když se myslelo především na útok. Rozhodujícím úsekem byla druhá čtvrtina, kterou hosté prohráli 16:31. Ve třetí čtvrtině se Kolín „kousl“ a nám se dařilo méně v útoku. Výsledkem byl vyrovnaný výsledek třetí desetiminutovky 17:17. V posledních části hostům došly síly, přeci jen zápas hráli v osmi lidech (25:11).

Na dva body z Kolína za vítězství 83:79 jsme se pořádně zapotili. Zápas se vyvíjel jinak, než se předpokládalo. Celkem desetkrát se měnil vedoucí tým a Kolín byl skoro dvaadvacet minut ve vedení, dvě minuty vládla plichta a jen 16 minut byl Nymburk před Kolínem. Už jen tato informace vypovídá o vyrovnanosti zápasu. Kolín vedl maximálně o osm bodů (43:35) a to při odchodu do šatny k poločasové přestávce, Nymburk vedl o deset bodů (79:69) dvě a půl minuty před koncem zápasu. (čtvrtiny: 18:20, 25:15, 15:24, 21:24)

Do sobotního zápasu vstoupí oba týmy v jiném rozpoložení. Kolín měl na přípravu celý týden, postupem do A1 si splnil předsezonní cíle. My máme za sebou cestování do Itálie a v hlavách výraznou prohru se Sassari.

Ze zápasu chceme pochopitelně vyjít jako vítězové. „Kolín nám nebude chtít dát nic zadarmo, je to tým, který se probojoval mezi lepších šest týmů a v listopadu a prosinci předváděl výborné výkony. Předpokládám, že nás budou chtít překvapit a využít naší únavy z cestování. Trenér Benáček dokáže svůj tým na soupeře dobře připravit. Do formy se také dostává Adam Číž, dobré výkony zdobí Michala Vocetku a cizinci se budou chtít ukázat v dobrém světle,“ řekl před zápasem trenér Ginzburg.

Věříme, že si po jarních prázdninách najdete cestu do Sportovního centra a podpoříte naše hráče k prvnímu vítězství ve skupině A1.

vloženo: 10.02.2017 04:07 / přečteno: 8724x