V BRNĚ O 42

V BRNĚ O 42

V prvním zápase proti novému brněnskému týmu jsme byli úspěšní. Zápas by se dal krátce charakterizovat obrovským množství ztracených míčů - celkem 51, prvními body Petra Valce v zápase Mattoni NBL a výbornou naší obranou. Další informace přineseme později.

Podrobný komentář následuje:

I když je brněnský tým vlastně nováčkem v basketbalové Mattoni NBL a rok založení klubu se shoduje s letošním rokem, zkušenosti s naší nejvyšší soutěží nemá jen Miloš Drča, Srb, který přišel do klubu z FMP Bělehrad.

Naši basketbalisté se museli obejít bez Arthura Leeho, kterého trápí již od minulého zápasu proti USK záda. „Myslím, že by Arthur mohl od pondělí nebo úterý začít trénovat,“ naznačil aktuální zdravotní stav našeho ústředního rozehrávače Vratislav Šístek. Lenzly a později také Lewis našeho playmakera dokonale nahradili. Navíc domácí na naši rozehrávku nevytvořili takový tlak. Do základní pětky nominoval trenér Katzurin Petra Bendu. „Myslím, že Petr je už ve formě, kterou měl před zraněním,“ všiml si Šístek. Skutečně náš pivot měl už v první čtvrtině na svém kontě 8 bodů při střelbě za dva body 5/4 a vysoký standard si udržel až do konce zápasu a nakonec byl s Lewisem nejlepším střelcem zápasu.

V týmu Brna byl nejlepším střelcem Boris Meno, který jako jediný dal dvouciferný počet bodů. Naši trenéři varovali především před solidními střelci Černoškem a Reinbergerem. Jejich obrana se nám však povedla dokonale. Prvně jmenovaný dal jeden bod a druhý ani jeden, přestože z pole na koš poslali dohromady 12 střel. Jejich valorizace byla –8 resp. –4. Nejplatnějším hráčem domácích byl nakonec Gajdošík, ale ani on se nevyhnul mnoha ztraceným míčům.

Ztráty byly v zápase k vidění v mnohem větší míře než je obvyklé. V technickém zápisu je možné jich najít celkem 51!! Třicet ztrát domácích bylo způsobeno především naší celoplošnou obranou a velkým tlakem na rozehrávku. Našich jedenadvacet pramenilo hlavně z nepozornosti a také ukvapenosti při rychlých protiútocích, kdy jsme zkazili několik přihrávek.

Ráz utkání dala už první čtvrtina, kterou jsme vyhráli 24:5. Až do konce 9.minuty byl jediným střelcem Brna Peter Sedmák a bodový účet domácích v první čtvrtině zakončil v čase 8:51 šťastnou trojkou Norwa. Střelba domácích za dva body 9/1 a za tři body 5/1 svědčí o tom, že domácí nedokázali najít volné střelecké pozice a vzhledem k našim deseti obranným doskokům, neměli ani šanci na druhé střely. Naše střelba za dva body (16/8), tři body (4/2) i TH (4/2) byla padesátiprocentní. Také 5 útočných doskoků vytvářelo mohutný tlak na domácí tým. Domácí si nevěděli rady ani v obraně ani v útoku. Ve druhé čtvrtině jsme pod dojmem náskoku trochu polevili v pozornosti a nechali jsme domácím více prostoru ke střelbě. Brno zlepšilo především střelbu za dva body (10/7 za 2.čtvrtinu), ale stále pokulhávali ve střelbě z dálky. Naši díky šesti ztrátám přišli o větší četnost střelby, ale přesnost se ještě zvýšila. Ve třetí čtvrtině se domácí snažili zastavit náš útok i za cenu faulů, a proto jsme stříleli ve třetí čtvrtině čtrnáct trestných hodů. Naše obrana fungovala podobně jako na začátku zápasu a domácí dali jen 12 bodů. V poslední desetiminutovce domácí nestačili se silami a pokud nastoupila druhá pětka, nebyla hra domácích účinná. Do útoku se nedostávali tak často a nastříleli jen 10 bodů oproti našim dvaceti čtyřem. Nebýt tolika našich ztrát, mohlo být naše skóre trojciferné.

body: Meno Boris 11, Holanda Jiří 9, Gajdošík Daniel 8, Norwa Michal 7, Šustek Tomáš 5, Drča Miloš 4, Majerík Peter 2, Sedmák Peter 2, Černošek Jiří 1, Reinberger Štěpán 0, Vrubl Štěpán 0 - Benda Petr 16, Lewis Ronald 16, Lenzly Mike 12, Pumprla Pavel 11, Ricci Philip 10, Hanavan Ian Joel 7, Křemen Michal 7, Nečas Radek 7, Sokolovský Ladislav 3, Valc Petr 2, Slezák Pavel 0; střelba 3b.: 16/4:11/7 střelba 2b.: 42/13:51/27; TH: 16/11:24/16; doskoky: 31:37; chyby: 20:20; čtvrtiny: 5:24, 22:25, 12:18, 10:24; rozhodčí: Paulík Robert, Kapl Antonín, Holubek Tomáš; komisař: Štěnička Dušan; 670 diváků; nejlepší hráč: Nečas Radek

vloženo: 24.10.2009 19:42 / aktualizováno: 25.10.2009 00:11 / přečteno: 10328x