KRÁTCE Z RIGY

V zápase druhého kola Eurocupu jsme se po slabším začátku ve druhé čtvrtině chytli a utkání jsme díky úvodu třetí a závěru poslední čtvrtiny vyhráli o deset bodů.

První polovina utkání měla dvě části. V úvodní jsme měli velké problémy s ohrožením koše, měli jsme nezvykle vysoký počet ztracených míčů (za první čtvrtinu šest) a nedokázali jsme se vymanit ze zdvojování naší rozehrávky od půlící čáry. V tomto místě jsme se dopustili dvou ztrát, které využili domácí k rychlému protiútoku. Trochu to připomínalo náš zápas v Cajasolem. Domácí hráči v obraně velice rychle přistupovali k našim útočníkům a pokud se povedlo rozehrávači vymanit ze sevření, neměl střelci moc času pro zakončení. Také bylo těžké dostat míč do vymezeného prostoru na Aleše Chána. Během první čtvrtiny jsme prohrávali už 7:15 a i těch sedm bodů bylo docela utrápených. Trenér Ginzburg točil sestavou a ještě v první čtvrtině poslal na hřiště Štimace. Ten se uvedl při prvním kontaktu košem a pak pod naším košem výborně bránil. Čtvrtina skončila vítězstvím domácích 20:14.

Ve druhé čtvrtině jsme se dotáhli na 23:23 a několikrát jsme se chytili za tři body. Zlepšili jsme obranu a začali se solidně prosazovat v útoku jednak z několika rychlých protiútoků, také díky týmové souhře i individuálních schopností některých hráčů. Výsledkem bylo postupné přebrání iniciativy a vedení v zápase. Dostali jsme se dokonce do vedení 38:30, které přeci jen domácí po druhém time outu o dva body snížili.

Začátek druhého poločasu jsme si solidně pohlídali. První útok Rigy skončil na Alešovi a Simmons kontroval za tři body. Další nymburská akce zapojila do hry Aleše a Pampiho. První odclonil naše křídlo a přihrávka z perimetru přišla na čas a Pampi se nemýlil. Stejnou situaci zastavil až faul na Pampiho a trestné hody byly úspěšné jen z poloviny. Naše vedení se natáhlo na deset bodů (34:44). Pak se náskok po další trojce Simmonse zvýšil na 13 bodů a to bylo nejvyšší vedení v zápase. Domácí vytáhli obranu až pod náš koš a trochu nám působili potíže. "Když na nás domácí zatlačili, byly to krušné chvíle," ohodnotil bezprostředně po zápase Pavel Pumprla. Domácím se podařilo vyrovnat průběh hry, skóre však nikoliv. Ještě na začátku poslední desetiminutovky se domácí vzchopili a po některých našich chybách se dostali skoro na dostřel (63:67). Po time outu se naši vrátili k dvojcifernému rozdílu. Pomohla k tomu i Lenzlyho trojka zhruba tři minuty před koncem, kterou upravoval na 66:74. Po Mikovi pečetil Aleš Chán z kratší vzdálenosti. Ve stejném pořadí i stejném bodovém rozložení padly další naše body. Vedení 66:81 už nám dávalo velkou naději na úspěch v zápase. Ještě minutu před koncem jsme vedli o 15 bodů, ale pak jsme si trochu lehkovážně nechali dát pět bodů v řadě.

Body: Janicenoks 23, Valters 13, Williams 12, Berzins 11, Bertans 8, Parakhouski a Clain po 3, Gadson 2 – Simmons 16, Nissim 15, Pumprla, Chán, Lenzly po 11, Nečas 9, Sokolovský 6, Štimac 4, Slezák 2, střelba za 2 body: 42/18:45/23, střelba za 3 body: 20/7:19/10, TH: 22/18:15/9, fauly: 17:18, doskoky 23/10:29/7, ztráty 19:18, zisky 11:10, čtvrtiny: 20:14, 12:24, 25:25, 18:22

vloženo: 23.11.2010 19:23 / aktualizováno: 23.11.2010 20:28 / přečteno: 15360x