V BASKICKU MŮŽEME JEN PŘEKVAPIT

V BASKICKU MŮŽEME JEN PŘEKVAPIT

V pondělí brzy ráno odlétají naši basketbalisté do Bilbaa, aby se utkali v odvetě se svým posledním přemožitelelm. I když je favoritem Bilbao, náš tým není bez šance.  I v minulém utkání jsme ukázali, že můžeme hrát se Španěli vyrovnanou partii. Pokud zagresivníme obranu střelců z dlouhé vzdálenosti a budou k nám obroučky přívětivé, může utkání dojít do vyrovnaného konce a pak už je to i o štěstí.


Těsně před odletem jsme požádali trenéra Katzurina o pár slov před nadcházejícím utkáním:

 

Pro nás bude tento zápas velkou výzvou, specielně potom, co jsme s Bilbaem minulý týden prohráli. Setkali jsme se s velmi kvalitním týmem a právě proto je pro nás tento zápas takovou výzvou, protože tentokrát bude zápas na jejich domácí půdě. Po tom, co jsme zanalyzovali náš výkon z minulého týdne, museli jsme přistoupit k několika změnám a na základě toho se vyvarovat chybám, které jsme dělali – pracovali jsme na tom v posledním týdnu. Musíme ze sebe vydat to nejlepší co umíme, jsme také kvalitní tým, ale potřebujeme zlepšit věci převážně v obraně. Víme velmi dobře, proti jakému těžkému soupeři budeme hrát a víme, že to bude hodně těžký zápas. Ale jako při každém zápase – zkusíme to a rozhodně se nevzdáme.

Jaká je šance na vítězství?
Každý zápas je jiná story. Každý zápas, každý večer, každá minuta jsou rozdílné od těch minulých. Samozřejmě, že na papíře mají oni větší šanci, disponují širší a kvalitnější soupiskou, ale v zápase se může stát mnohé, ne vždy rozhodují jenom ty papírové předpoklady. Myslím, můžeme vyhrát, musíme mít ale na paměti, že nehrajeme proti sobě, ale proti Bilbau.

Nebude hráče svazovat nervozita? Nebudou mít v hlavách fakt, že s každou další prohrou se naše šance na postup ze skupiny můžou snižovat?
Rozhodně si nemyslím, že by hráči byli z tohoto důvodu nervózní. To by bylo špatné, aby se nechali svázat nervozitou. Pokud bychom vyhráli, tak by to byla asi nečekaná výhra, která by nám v postupové matematice moc pomohla. Po třech kolech jsme v polovině soutěže a tak tušímíme, že o nás budou rozhodovat lednové zápasy s Vršacem a Podgoricou. Nechci ovšem, aby to někdo pochopil tak, že to budou důležitější zápasy, protože s takovým přístupem by to bylo špatné. Právě proto, že jsou letos skupiny jenom po čtyřech účastnících a zápasů je málo, tak je velmi důležité se snažit vyhrát každý zápas.
 

 
vloženo: 14.12.2008 00:00 / přečteno: 14017x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.