DRUHÝ POKUS BEZ JIŘÍHO WELSCHE

DRUHÝ POKUS BEZ JIŘÍHO WELSCHE

Hráči Nymburka mají za sebou předzápasový trénink v hale Chimki, kde je dnes čeká čtvrtý zápas fáze LAST 32 skupiny K v Eurocupu. Moskva je přivítala typickou ruskou zimou, při odjezdu do haly ukazoval teploměr -22 stupňů s bezmračnou oblohou.

Nikdo z výpravy si tak ve vymrzlém autobuse ani nesundal bundu. Teplotní šok ale nastal hned po otevření dveří do útrob zrekonstruované arény pro 5000 diváků. Její chodby byly vytopené na 28 stupňů, takže teplotní rozdíl mezi venkem a vnitřkem byl rovných 50 stupňů. Samotná aréna byla naštěstí příjemně klimatizovaná.


Tréninku se nezúčastnili všichni hráči. Po delší době, kdy se týmu vyhýbali zdravotní problémy, neodjela do Moskvy dvojice původně nominovaných hráčů. Koleno Jiřího Welsche doznalo újmy minulou středu v domácím zápase proti Chimki a start v odvetě tak nebyl možný.


„Jirka zápas normálně dohrál, ale po něm musel na vyšetření. To naštěstí neprokázalo vážnější zranění,“ uvedl sportovní ředitel Michal Ježdík s tím, že opora týmu už je zpět v tréninku, ale zatím bez míče.


Do Moskvy na poslední chvíli neodletěl ani Martin Kříž. Ten si na posledním tréninku před odjezdem nešťastně zlomil záprstní kůstku na levé ruce a jeho pauza se zatím odhaduje na čtyři týdny.


V posledních hodinách před zápasem čekal tým obvyklý video meeting, pozdní oběd a pak odpočinek. Pak už se Nymburk dnes už podruhé přemístí z hotelu Melior Greenwood na okraji Moskvy do Basketbalového centra Chimki, jak zní oficiální název domácího stánku soupeře. Od 16:30 ho tam čeká druhá bitva s tímto ruským velkoklubem v jednom týdnu.

 
vloženo: 29.01.2014 11:44 / přečteno: 4440x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.