DALŠÍ CENNÝ SKALP

DALŠÍ CENNÝ SKALP

Po cenném vítězství nad Cibonou jsme v dalším kole Adriatické ligy pokořili další euroligový tým zvučného jména Partizan Bělehrad

Po snovém začátku, kdy jsme vedli 8:0 a po chvíli 10:2, nastartoval hostující hráče smečovaný koš Jana Veselého. Další body přidal 145 kilo vážící pivot Jawai a americká posila Gist. Když proměnil střelecký pokus Lafayette, prohrávali jsme o tři body 10:13. Naši hráči však nezpanikařili a v poklidu se ještě do konce první čtvrtiny dostali do mírného vedení. Ve druhé čtvrtině začali lépe hosté. Po smeči Jawaie jsme prohrávali 16:22, ale opět jsme se nenechali rozhodit a dobrou obranou jsme už hosty k ničemu moc nepustili. Druhou pětiminutovku druhé čtvrtiny jsme vyhráli 15:7, mimo jiné i dvěma trojkami Lenzlyho a Simmonse. 
Vstup do druhého poločasu byl v režii Partizanu. Hosté se dostali do devítibodového vedení, ale víru ve vítězství v nás nezlomili. Naši hráči utáhli šrouby v obraně a z týmové spolupráce se začalo opět dařit střelcům. Tre Simmons, ze kterého v sobotu vyzařovala bojovná nálada několika koši rozebral sebevědomí soupeře. Do konce čtvrtiny jsme si dokázali vzít opět vítězství do svých rukou. Na začátku poslední čtvrtiny svítilo na ukazateli skóre 54:52 a vydrželo tam skoro čtyři minuty. Ani jeden tým nechtěl v obraně povolit, nikdo nechtěl nic riskovat. První jsme se prosadili my. Dokázali jsme navýšit naše vedení na šest bodů. Hosté ale stáhli zpátky na dva. Na těsnější kontakt nebo dokonce do vedení jsme je už nepustili. Naopak výbornou hrou v obraně jsme nutili slavný Partizan ke ztrátám. Tři minuty před koncem jsme vedli o sedm bodů. Velkou měrou k tomu přispěl chladnokrevný zabiják Afik Nissim a skvělá obrana všech hráčů. V té době už všichni fanoušci Nymburka tlačili čas na časomíře, aby odhoukal konec utkání a všichni mohli propadnout radosti, která si nic nezavdala s vítězstvím v Mattoni NBL. 

Další informace včetně názorů po utkání najdete zde  

Partizan - vítězství

Obrázek

Obrázek


 
vloženo: 14.11.2010 08:00 / přečteno: 10342x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.