NOVÝ HRÁČ NA SOUPISCE

NOVÝ HRÁČ NA SOUPISCE

Vedení našeho klubu dopsalo na soupisku podkošového hráče Vladimira Štimace, od kterého očekává hlavně aktivní a fyzickou hru kolem koše. 

---- ČTK ----
Basketbalisty Nymburka posílí srbský podkošový hráč Vladimir Štimac (viz fotografie ze zápasu k 80 rokům basketbalu v Nymburce). Třiadvacetiletý pivot přichází do středočeského klubu z lotyšského Ventspilsu, kde se dohodl na ukončení svého působení. V Nymburku podepsal smlouvu do konce sezony. ČTK to řekl tiskový mluvčí klubu Jiří Zídek. 
Štimac, 207 centimetrů vysoký hráč, přichází do týmu sedminásobných českých mistrů, aby zacelil mezeru po zraněném klíčovém pivotovi Petru Bendovi, který bude s pochroumaným kolenem ještě nejméně měsíc na marodce. 
Bendu sice v posledních zápasech zastoupil Aleš Chán, který se blýskl skvělými střeleckými výkony, ale nymburští nutně potřebovali další alternativu. "Mít jenom Aleše by bylo velmi riskantní. V posledních zápasech hrál kolem třiceti minut, což je téměř neudržitelné," řekl Zídek. "Od Štimace očekáváme aktivní a fyzickou hru kolem koše," dodal Zídek. 
Nymburští fanoušci si na Štimace mohou pamatovat ze vzájemných zápasů z minulé sezony proti Crvene Zvezdě Bělehrad. Štimac proti Nymburku nastoupil hned třikrát, v letní přípravě zatížil konto soupeře šestnácti body, ve dvou zápasech Evropského poháru ULEB pak Nymburku dal deset a pět bodů. 
Štimac letos v lotyšské lize za Ventspils odehrál sedm zápasů a průměrně nastřílel patnáct bodů a doskočil přes sedm míčů, v baltické lize má na svém kontě osm zápasů, téměř osm bodů a přes sedm doskoků.
Štimac
Vladimir Štimac bojuje o místo pod košem s Pavlem Slezákem

Vladimir Štimac začínal s basketbalem v sezoně 2002/03 v juniorském týmu Beovuk Beograd a po dvou letech pokračoval ve stejném klubu i mezi dospělými. V roce 2005 odešel do Litvy a hrál za rezervní tým Žalgirisu Kaunas „Zalgiris-Sabonio mokykla Kaunas“. V sezoně 2006/07 nastupoval za stejný klub v základní sestavě nižší litevské ligy a odehrál také prvním týmu Kaunasu, Odehrál 7 zápasů a s průměrem 3,9 bodů na zápas a 4,1 doskoků. Na svém kontě má i start v Eurolize, kde ve dvou zápasech nastřádal 8 bodů a 8 doskoků. V únoru 2007 odešel do Lotyšska do týmu Valmiera-Lacplesa alus. S tímto klubem nastupoval v základní pětce v Baltické lize a odehrál 10 zápasů, nastřílel 186 bodů (úspěšnost střelby za dva body 69,7%), měl 128 doskoků a 12 zisků. Ve stejném klubu zůstal v i další sezoně, kde opět patřil k základním stavebním kamenům týmu. Vynikal především na doskoku, když byl nejlepším jak v Baltické lize (průměr 11 doskoků/zápas) i lotyšské lize (11,3 doskoků/zápas). V sezoně 2008/09 podepsal smlouvu s Crvenou Zvezdou Beograd, kde zůstal dva roky. V prvním roce svého působení v Bělehradě odehrál v rámci Eurocupu 13 zápasů s průměrem téměř 10 bnodů a 4,4 doskoků na zápas.

Vladimir Štimac hrál v roce 2005 za reprezentaci Srbska kategorie U18 a stal se i mistrem Evropy U18 doma v Bělehradě. V letech 2007 a 2008 byl vybrán na serveru Eurobasketu do druhého týmu Baltické ligy.  V roce 2007 startoval na ME kategorie U20 a stal se rovněž mistrem Evropy, když v rámci mistrovství v osmi zápasech nastřílel 52 bodů a měl 52 doskoků. V lotyšské lize se stal v roce 2007 a 2008 zahraničním Hráčem roku.


 
vloženo: 19.11.2010 14:56 / aktualizováno: 19.11.2010 15:43 / přečteno: 11240x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.