PROHRA I V LITEVSKÉ KLAJPEDĚ

V utkání si Litevci rychle vytvořili náskok, který se v průběhu utkání vyšplhal až na 24 bodů. Přestože jsme vyhráli poslední čtvrtinu a úspěšnými trojkami stahovali, nestačilo to a tento klíčový zápas VTB ligy jsme prohráli.

Skóre utkání otevřel Gailisu tříbodovou střelou a Litevci rychle vedli 5:0. Vojta Hruban se pak dvakrát za sebou trefil za 2 body, odpověděl opět Gailius, ale Radek Nečas svou trojkou srovnal na 7:7. Trojku proměnil i Carter a jedinkrát v zápase jsme šli do vedení. Litevci nám ho ale rychle vzali a postupně ho začali zvyšovat. V poslední půl minutě střílel Danys trestné hody. Trefil jen ten první, ale po druhém nepovedeném pokusu doskočili domácí a do konce první části ještě stihli zvýšil na 28:20.

Hned v úvodu druhé čtvrtiny jsme se dostali do ztráty 10 bodů. Welschův technický faul Litevci potrestali třemi body. Velmi často jsme pak nechávali úplně volné střelce, pokud nedali, tak si míče doskočili. Na naší straně se kupily chyby, hlavně ztráty a neproměněné střelecké pokusy. Rančíkova trojka 2 minuty před koncem poločasu a Carterova trojka v posledních vteřinách nás ještě držela udržela ve hře. První poločas skončil 52:40.

O začátek druhého poločasu se opět postarali Litevci s 5 body, Jirka Welsch přidal 2 body z čáry trestných hodů. V půlce čtvrtiny dala Klajpeda 7 bodů v řadě a dostala se do vedení o 21 bodů a maximalizovali ho až na 24 bodů.

V poslední čtvrtině se nám podařilo snížit na konečný rozdíl 10 bodů zejména díky 6 trojkám. Tři z nich trefil Carter, dvě Houška a jednu Hruban. Bohužel ani to nestačilo a na půdě předposlední Klajpedy jsme prohráli 96:86.

Nejlepším střelcem našeho týmu byl Demond Carter s 23 body, Rado Rančík zaznamenal double-double za 21 bodů a 12 doskoků, 11 bodů přidal Hruban a 10 Houška. V dresu Klajpedy nejvíce bodoval Deividas Gailius s 22 body a Marius Runkauskas s 21 body.

vloženo: 01.02.2013 21:49 / přečteno: 8279x