NEZBÝVÁ, NEŽ TO ZLOMIT

NEZBÝVÁ, NEŽ TO ZLOMIT

Už šest zápasů marně čeká Nymburk ve VTB lize na vítězství. Pořád ale ještě není zdaleka v takové situaci, aby mohl letošní ročník odepsat. Základní část je teprve v polovině a hráči i trenéři věří, že se situace v odvetách obrátí.

„Budeme sice pod tlakem, protože nás čekají zápasy, které musíme vyhrát, abychom ty soupeře dostali v tabulce pod sebe, ale v takových situacích se nám letos většinou daří. Doufám, že v tom budeme pokračovat i po Novém roce,“ uvedl Jiří Welsch a na mysli měl především eurocupové zápasy s Oostende a Cantú, které Nymburk zvládl s nožem na krku.


„Dnes nám dělali problémy na útočném doskoku. Hlavně mladí domácí hráči, od kterých jsme to ani nečekali. Dále nám dobře napichovali obranu nájezdy z perimetru. K tomu se nám ve druhé čtvrtině sešla zhruba čtyřminutovka, kdy se nám vůbec nedařilo na obou stranách hřiště. Tam se zápas přehoupl na jejich stranu,“ rozebral utkání nejzkušenější hráč týmu.


„Naše postavení v tabulce je opravdu špatné. V odvetách nás čeká hodně zápasů doma, které budeme muset vyhrát. Nejsme spokojeni, nehrajeme podle našich možností. Jestli chceme vůbec mluvit o postupu, musíme začít bezpodmínečně vyhrávat a rychle se dostat na lepší místa v tabulce, odkud je na play off lépe vidět,“ řekl po prohře v Petrohradu kouč Kestutis Kemzura a pokračoval s hodnocením utkání.


„Zápas celkově neměl dobrou úroveň. My jsme hráli nevím proč bez energie a intenzity. Ze začátku jsme nehráli špatně v obraně, ale ničily nás ztráty a útočné doskoky soupeře. Hráli jsme příliš pomalu, opravdu špatné to bylo ve druhé čtvrtině, kdy jsme udělali spousty chyb. Soupeř se dotáhl a převzal vedení. Některé věci se mi špatně vysvětlují, ale nehledám výmluvy. Hráli jsme prostě špatně. Stále postrádáme vyrovnanost,“ řekl litevský trenér.


„Byl to zase ten syndrom, co nás tuhle sezonu trápí. Chvíli jsme je přehrávali a pak jsme zase měli pasáže, kdy jsme ani nevystřelili a v obraně nic neubránili, a když už, tak jsme nechali soupeře doskočit. To je pořád ta samá písnička. V dotahování náskoků máme letos velkou praxi,“ hodnotil příčiny porážky Vojtech Hruban.


„Prostě jsme se přizpůsobili jejich tempu. Stejně jako v Doněcku soupeř buď chodil, nebo vysprintoval do rychlého protiútoku. Nedokázali jsme si najít vlastní rytmus a pak se hraje hrozně těžko. V koncovce dávali střely a my ne a to rozhodlo, ale základ naší prohry byl v tom, že jsme se snížili na jejich úroveň,“ pokračoval Vojtěch.


I on ale ještě neztrácí naději. „Pozitivní je, že jsme teprve v půlce a v odvetách budeme hrát více zápasů doma. Musíme konečně zkusit něco vyhrát, zlomit to a pak se posouvat tabulkou vpřed, to je jediná možnost. Tenhle zápas jsme měli vyhrát, stejně jako v Doněcku nebo v Krasnojarsku, ale nebudeme házet flintu do žita po půlce soutěže. Myslím, že máme na to vyhrát tak pět zápasů, které budou potřeba k postupu. Musíme se o to play off ještě poprat, porazit týmy, které máme a přidat třeba ještě nějaký dobrý výsledek navíc,“ přeje si nymburské křídlo.


Doplněny fotografie (link)

 
vloženo: 15.12.2013 20:44 / aktualizováno: 15.12.2013 21:03 / přečteno: 8697x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.