HOŘKÝ KONEC V PETROHRADU

HOŘKÝ KONEC V PETROHRADU

Hodně hořký konec měl pro nymburské basketbalisty zápas VTB ligy v Petrohradu. Ke konci čtvrté čtvrtiny byli hodně blízko vítězství, ale nakonec se po prodloužení radoval domácí tým. Nejednoho hráče možná napadlo, že je lepší prohrát o dvacet, než takto po nervy drásající, ale nezvládnuté koncovce.

„Přemýšlím, proč jsme nezačali tak, jak jsme si řekli. V první půlce jsme nebyli tak intenzivní a bojovní, jak jsme chtěli být. V útoku jsme řešili některé situace zbrkle, jindy nám naopak chyběla rychlost v provedení. V obraně mi přišlo, že si málo vypomáháme ze slabé strany,“ hodnotil utkání kouč Kestutis Kemzura


„Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale měli jsme stále výpadky, po kterých jsme museli dotahovat, místo toho abychom si sami budovali náskok. Zápas tak přišel do vyrovnané koncovky, ve které jsme to nakonec měli ve vlastních rukou, ale nedokázali jsme to dotáhnout. Nedali jsme pět šestek a to bude ten hlavní důvod,“ litoval trenér neproměněných trestných hodů, které Nymburk v závěru stály zápas.


V prodloužení Nymburk trefil tři šestky v situaci, kdy musel. Dvě za sebou dal Pavel Houška. „Už jsme byli v situaci, kdy jsme potřebovali dohánět a museli jsme střílet. Trenér říkal, ať hrajeme klasickou situaci z vyhozením na perimetr, takže jsme to hráli a dal jsem. Před tím jsem ale třikrát nedal,“ komentoval svůj výkon Pavel.


„Kamenem úrazu ale bylo, že jsme nedoskakovali. A to nemyslím jen tu poslední akci Zenitu, jedna akce zápasy nerozhoduje, i když dnes se může zdát, že ano. Kdybychom ale měli celkově víc doskoků a chodili agresivněji do koše na útočné polovině, tak to mohlo vypadat úplně jinak. V prodloužení jsme pak dostali za pět minut 17 bodů, to je strašně moc,“ dodal.


„Tohle byl těžký zápas, ale nemůžeme všechno svádět na smolný konec čtvrté čtvrtiny. Začali jsme špatně. Po většinu druhé půle už to bylo lepší. Konec nám nevyšel, bylo to z části, jak už jsem řekl, trochu nešťastné, ale to se v basketbale stává. Stálo nás nějaké síly, že jsme museli několikrát v zápase dohánět ztrátu. Měli jsme tam hodně laciných faulů, které soupeř trestal z trestných hodů,“ komentoval Derek Raivio.


„Celkově hrály oba týmy dobrý zápas. Bohužel my jsme si ho v posledních desítkách vteřin nechali ukrást. Teď to musíme nějak hodit za hlavu a jít dál. Už ve středu máme novou příležitost vyhrát,“ řekl americký rozehrávač směrem k nejbližšímu zápasu, který Nymburk odehraje v Samaře.

 
vloženo: 07.10.2014 04:00 / přečteno: 8598x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.