PETR BENDA: OBRANA JE TRAGÉDIE

PETR BENDA: OBRANA JE TRAGÉDIE

Proč se v úvodu sezony Nymburku nedaří, jsme si po zápase v Samaře chvíli povídali s pivotem Petrem Bendou.

Proč Nymburk na startu sezony nevyhrává? Sice tu je hned od začátku náročný program, ale je teprve začátek a na únavu se to asi svádět nedá.

Nejsme schopní zahrát poslední dobou dobrý zápas na obranné polovině. Jestli je v tom únava nebo není, to nám je celkem jedno. I když jsme odpočatí, v obraně to zatím neklape. Útok bych nechal stranou, protože těch 80 bodů dámě vždycky, ale v obraně je to z naší strany tragédie. I když ukážeme pár momentů. Kdy hrajeme agresivně a soupeře k ničemu nepustíme, tak převládají delší výpadky, kdy utkání ztrácíme.


Kolikrát to opticky nevypadá tak zle, ale pak se člověk podívá na světelnou tabuli a tam svítí hrozivá cifra…

Je to tak. Problém je, že za každá náš koš dostaneme jeden od soupeře. Když to takhle postupem času jde a přijde k tomu pětiminutový výpadek, tak nejsme schopní se dostat zpátky do zápasu.


Přitom v přípravě nebyla obrana nejhorší. Euroligovou Albu jsme udrželi na 46 bodech. Co se pak v té defenzívě pokazilo?

To byl ale jenom jeden zápas. V ostatních jsme dostávali i pře 90 bodů. K Albě bychom se ale možná mohli vrátit a odrazit se od toho, jak jsme proti ní v obraně hráli. Bohužel to byl jeden zápas asi z osmi, co se nám povedl a to je hodně málo. Musíme si sednout a říct si, co bychom měli každý zlepšit, jak lépe a více bojovat o odražené balóny jak v útočné, tak i v obranné polovině a postupně se zlepšovat. Jinak to s námi to půjde pořád z kopce.


Za pár dní přijede Astana s namotivovaným Rašidem Mahalbašičem. Myslíš, že do té doby stihnete obranu vylepšit?

My s tím musíme něco udělat, resp. nesmíme s tím neudělat nic. Aspoň nějaké pozitivní momenty v zápase s Astanou musíme mít. Musí tam být nějaký progres oproti zápasu v Samaře. Já doufám, že si to všichni uvědomují a vědí, že jsme v situaci, kdy to vítězství musíme urvat tím, že bedeme mnohem více pracovat v obranné polovině.

 
vloženo: 09.10.2014 20:12 / přečteno: 7753x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.