KK: O SÍLE KAZANĚ SE NEMUSÍME BAVIT

KK: O SÍLE KAZANĚ SE NEMUSÍME BAVIT

Nymburk čeká basketbalový svátek. Na palubovku Sportovního centra přijede v rámci VTB ligy euroligová Kazaň, která v dosavadních třech zápasech prestižní soutěže ještě neprohrála a drží se na druhém místě tabulky. Zápas začíná v 16.00 a živě ho bude vysílat stanice Sport 5.

UNICS Kazaň si vybojovala právo startu v letošním ročníku Euroligy v kvalifikaci, které se neúspěšné účastnil také Nymburk. Momentálně patří mezi nejsilnější evropské týmy, i když jí v Eurolize zatím náleží čtvrté místo v tabulce skupiny A za jednu výhru ze tří zápasů.


„Nemusíme se bavit o síle Kazaně. Má euroligovou soupisku včetně hráčů z lavičky. Zatím ve VTB lize třikrát vyhráli, ale je potřeba říct, že ani v jednom zápase to neměli jednoduché. Především ale musím říct, že je to skvěle bránící atletický tým. Má silné guardy. Keith Langford a Curtis Jerrells jsou hráči vysoké evropské úrovně. Velmi zkušený je Nikos Zisis stejně jako power forward Kostas Kaymakoglou,“ jmenoval kouč Nymburka Kestutis Kemzura hlavní opory Kazaně.


„Pokusíme se připravit co nejlépe. Hrajeme doma a chceme před našimi fanoušky bojovat o naše šance. Doufám, že jich nás přijde podpořit co nejvíce a vytvoří k zápasu skvělou atmosféru, jakou si duel s takovým soupeřem zaslouží,“ přeje si litevský trenér.


Ten bohužel přišel kvůli zranění o zkušeného slovenského forwarda Radoslava Rančíka. S týmem úž se sice začali připravovat letní posily Luboš Bartoň a Christian Burns, ale i oni budou stále jen v civilu. „Už s námi začali trénovat, stále však nejsou připraveni zasáhnout do zápasů,“ uvedl trenér Nymburka.

 
vloženo: 01.11.2014 06:00 / přečteno: 8919x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.