VTB: JIŘÍ JE ČESKÝM HRÁČEM SEZONY

VTB: JIŘÍ JE ČESKÝM HRÁČEM SEZONY

Kapitán Nymburku Jiří Welsch byl v neděli před druhým poločasem zápasu s Chimki Moskva vyhlášen nejlepším českým hráčem VTB ligy. Cenu, kterou mu udělilo vedení soutěže, převzal z rukou jejího zástupce Jiřího Zídka.

Jiří Welsch je třetím takto oceněným hráčem Nymburka. Loni zvítězil křídelník Vojtěch Hruban. V sezoně 2012/2013 byl inaugurován centr Petr Benda.


„Za tu cenu jsem rád. Neměli jsme ve VTB lize zrovna nejlepší sezonu. Tohle je malé osobní ocenění, o která mi v mém věku už tolik nejde, přesto jsem rád, že jsem ho získal. Děkuji všem, kteří o tom rozhodovali a umožnili mi tuto trofej vyhrát,“ uvedl letošní vítěz.


Ten v této sezoně VTB ligy odehrál 28 zápasů, ve kterých průměrně nastupoval na 24,5 minut a na zápas měl čísla 6 bodů, 3,4 doskoků a 3,5 asistencí s koeficientem efektivity 8,6. Nymburku zbývá dohrát ještě poslední zápas s Nižným Novgorodem.


Toto je třetí rok, kdy direktoriát soutěže předává cenu pro nejlepšího hráče každé země, která má ve VTB lize aspoň jeden tým. Letos to kromě Ruska a České republiky byly Lotyšsko, Estonsko, Bělorusko, Kazachstán a Finsko. Za Rusko, které má v lize 10 týmů, vybírá nejlepšího hráče agentura Tass společně s partnery soutěže zvlášť.

 
vloženo: 20.04.2015 12:51 / přečteno: 6309x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.