OCENĚNÍ PRO BOHAČÍKA

OCENĚNÍ PRO BOHAČÍKA

Jaromír Bohačík byl zvolen třetím nejlepším Basketbalistou roku. V anketě České basketbalové federace se umístil hned za hvězdami Janem Veselým, nejužitečnějším hráčem Evropské ligy, a vítězným Tomášem Satoranským. Aktuálně jediným Čechem v NBA. Jaromír skončil třetí podruhé v kariéře.

Ačkoli patří mezi hlavní hvězdy národního týmu, kterému jako nejlepší střelec pomohl k historickému postupu na mistrovství světa, sám byl z třetího místa v anketě překvapený. "V konkurenci Satyho a Honzy Veselého je třeba se dívat spíše pod sebe, protože bych mohl vyjmenovat několik jmen, kteří by tu mohli stát a přebírat ocenění místo mě. Ale jména neřeknu, protože by pak byli moc namyšlení," usmíval se Bohačík, jemuž konkurovali zejména další nymburský hráč Vojtěch Hruban a loni třetí Ondřej Balvín.

Pro Bohačíka to byla zatím životní sezona. Národnímu týmu vystřílel mistrovství světa a našemu klubu titul, když se dostal do ideální sestavy Kooperativa NBL. Spolu s Hrubanem byl i tahounem v Lize mistrů. "Určitě jsem odehrál největší porci minut v reprezentaci a i v Nymburce to byla pro mě nejvydařenější sezona. Nejvíce mi v hlavě z té sezony utkvěl zápas s Ruskem v Pardubicích, kdy byla skvělá atmosféra," dodal "Boči". 

Třetí v anketě skončil už před dvěma roky, tehdy ještě jako hráč USK Praha, kdy byl zvolen nejlepším hráčem ligy. Tentokráte byla konkurence větší, o to více si ocenění váží. "Letos je to asi ještě cennější. Nevím, kdo to vybírá, ale děkuji jim. Asi jsem jim sympatický," řekl.

Na prvních dvou místech byl boj velmi vyrovnaný. Veselému nakonec nestačilo, že se jako první Čech stal nejužitečnějším hráčem Evropské ligy. V hlasování sportovních novinářů, trenérů, basketbalových odborníků a zástupců basketbalových klubů nakonec získal o čtyři body méně než Satoranský, který si svými výkony v dresu Washingtonu vysloužil přestup do Chicaga Bulls. 

To mezi ženami byla situaci o poznání jednoznačnější. Titul nejlepší české basketbalistky obhájila Kateřina Elhotová. Na druhé místo se poprvé ve své kariéře dostala Julia Reisingerová. Ke stříbrné příčce jí jistě pomohl i titul nejužitečnější hráčky finálové série španělské nejvyšší soutěže. Na třetí místo se v hlasování probojovala navrátilkyně Romana Hejdová.

Vůbec poprvé se v rámci galavečeru Basketbalista roku vyhlašovala trenérská kategorie. V profesionální basketbalu zvítězil náš bývalý kouč a nyní reprezentační trenér Ronen Ginzburg, který české basketbalisty dovedl poprvé v samostatné historii na světový šampionát. Mezi mládežnickými trenéry dostala nejvíce hlasů v rámci ČABT (Česká asociace basketbalových trenérů) brněnská trenérka mládeže Veronika Wiednerová.

Mezi nadějemi českého basketbalu získali nejvíce hlasů Luboš Kovář a Simona Sklenářová. Oba se ve svém mladém věku etablovali v nejvyšších soutěžích. V úspornější kategorii basketbalu, nové olympijské disciplíně 3x3, mezi mladými hráči zvítězili náš odchovanec Vojtěch Vejvar a Alžběta Levínská. Seniorskou cenu 3x3 získali Ondřej Dygrýn a Kamila Hošková.

Do Síně slávy ČBF byly letos uvedeny bronzové medailistky z evropského šampionátu 1978. Basketbalová Síň slávy tak má po dnešku osm nových členek. Vlasta Vrbková a Dana Klimešová, které mají byli nedílnou součástí bronzového týmu, jsou již v Síni slávy od roku 2015.

Výsledky ankety Basketbalista roku 2018/19
Nejlepší mladý hráč
Luboš Kovář

Nejlepší mladá hráčka
Simona Sklenářová

Nejlepší hráč 3x3
Ondřej Dygrýn

Nejlepší hráčka 3x3
Kamila Hošková

Nejlepší mladý hráč 3x3
Vojtěch Vejvar

Nejlepší mladá hráčka 3x3
Alžběta Levínská

Trenér roku
Ronen Ginzburg

Trenér roku – mládež
Veronika Wiednerová

Síň slávy ČBF 2019
Dana Aaltonen
Irena Bartošová
Hana Brůhová
Lenka Nechvátalová
Dagmar Pošvářová
Jana Stibůrková Menclová
Ivana Třešňáková
Alena Weiserová

Basketbalista roku 2018/2019
1. místo - Tomáš Satoranský
2. místo - Jan Veselý
3. místo - Jaromír Bohačík

Basketbalistka roku 2018/2019
1. místo - Kateřina Elhotová
2. místo - Julia Reisingerová
3. místo - Romana Hejdová
 
vloženo: 10.08.2019 00:56 / přečteno: 7241x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.