V KVALIFIKACI ŽEN ZATÍM NEROZHODNUTO

Ženy Nymburka ztratily první kvalifikační zápas v Pelhřimově, ale vyhrály o tomto víkendu v Jablonci, který pro změnu vyhrál obě utkání s Pelhřimovem. Zamotaný uzel postupu rozetneme o víkendu 23.a 24.května domácím zápasem s Pelhřimovem i Jabloncem.

Jablonec : Nymburk  71:84

K dalšímu zápasu kvalifikace odjely nymburačky prakticky v kompletní sestavě, ikdyž zatejpované prsty u rukou nesvědčily o 100%-ní zdravotní pohodě. Postupová matematika před utkáním byla jasná. „Pouze výhra nás mohla udržet dál ve hře o postup. Jablonec v sobotu totiž opět porazil Pelhřimov (94:74) a v případě nedělní výhry už mohl slavit.“ věděli trenéři Kutík a Havelka.
Samotný začátek vyšel lépe domácím (4:0), na hostujících hráčkách byla vidět určitá nervozita. Naštěstí je rychle opustila a nymburská děvčata začala kralovat. 11-ti bodovou šňůrou rychle otočila na 4:11, na konci prvé desítky to bylo 11:24 a v 18.minutě už byl rozdíl 20 bodů (24:44). V poločase vedl Nymburk o nadějných 16 bodů (30:46). „Bylo výborné, že střelecky se dařilo našim 4 hráčkám, zatímco domácí neměli žádnou výraznou střelkyni, nevěděli tedy pořádně, na koho mají obranu zaměřit.“ poznamenal o přestávce trenér Kutík. Jablonec se ale rozhodně nemínil vzdát. Vyrukoval s daleko tvrdší obranou, která chvilečku Nymburk zaskočila (stav 37:48), ale v dalším průběhu už opět hosté kontrolovali hru a rozdíl po 30-ti minutách zůstal na 16-ti bodech. Několika chybiček mezi 33. a 35. minutou využil Jablonec k 10-ti bodové šňůře a snížil na rozdíl 8 bodů. Domácí diváci ucítili šanci a začali bouřit. Navíc o minutu později se vyfaulovala jedna z klíčových hráček Buldrová (ikdyž podle hostí měla teprve fauly 4) a jablonecká děvčata vystupňovala tlak. Dokázala ale snížit jen na 71:78. V závěru už jen domácí faulovali a nymburačky je trestaly z TH a upravily na konečných 71:84.
„Naše hra byla hlavně v 1.půli velmi dobrá, v další fázi nás domácí dostali trochu pod tlak, ale přesto jsme dovedli zápas zkušeně dohrát. Jako kolektiv děvčata chválíme, u jednotlivkyň nějaké rezervy byly. Potvrzuje se, že naše skupina je vyrovnaná, postoupit mohou za určitých okolností ještě všechny celky.“ konstatovali trenéři Kutík a Havelka.