PRVNÍ DEN TURNAJE

V prvním hracím dnu turnaje vyhrály týmy Berlína a Nymburka, a proto se střetnou zítra od 16:00 ve finále turnaje. Od 13:30 začáná souboj poražených z dnešního dne Lietuvos Rytas versus Crvena Zvezda.

V prvním zápase přehrála Alba Berlín svého soupeře z Litvy především díky výkonu v první polovině zápasu. Němci hráli velice tvrdě ve clonách a precizně hlídali obranný doskok. Díky tomu si vytvořili ještě do poločasu dvanáctibodový náskok. Po zněmě stran se Rytas herně vyrovnal, ale Alba si stále hlídala vedení v zápase kolem deseti bodů. Jen na pár okamnžiků Rytas snížil vedení pod deset, nikdy se však dostal na dostřel. O výši skóre se rozhodovalo při střelbě z dlouhé vzdálenosti. Berlín při stejném počtu pokusů dal o tři trojky více. Ve střelbě za dva body bylo procento úspěšnosti vyrovnané, Alba však měla o 5 pokusů více.
Ve druhém zápase jsme svého soupeře zatlačili pod vodu už v prvním poločase, kdy naše vedení dosáhlo až na dvaadvacet bodů. Dobrá obrana a ještě lepší útok znamenaly, že jsme v prvních dvaceti minutách dali 51 bodů a inkasovali jen 31. Na úvod druhého poločasu jsme dokázali navýšit vedení na téměř třicet bodů, ale zhruba od 25.minuty jsme si nechali dát Srby několik trojek a díky tomu se náskok malinko snížil. Nikdy jsme však ve druhém poločase nepřipustili, aby se vedení dostalo pod 10 bodů.

Výsledky:
Lietuvos Rytas Vilnius : Alba Berlín 68:82
Statistika:
Body: Bjelica 15, Borovnjak a Gecevicius 14, Zavackas 8, Babrauskas 6, Baynes 4, Buterlevicius 3, Sinica a Dainys 2 - Wright a Sekulic 15, Jenkins 11, Chubb 10, McElroy a Dojcin 9, Zwiener 8, Bajramovic 5; střelba za 2 body: 40/20:45/22, střelba za 3 body 18/4:17/7, TH 23/16:21/17, doskoky: 28:34, ztráty: 13:9, čtvrtiny: 15:22, 14:19, 19:20, 20:21