PĚKNÝ ZÁPAS

PĚKNÝ ZÁPAS

Naši basketbalisté sehráli první přípravný zápas proti Pardubicím a jednoznačně vyhráli.

ČEZ Basketball Nymburk : BK JIP Pardubice 96:58

Tým z města perníku však čítal jen devět hráčů. Nymburským fanouškům se nepředstavil Corey Muirhead, který odcestoval domů z vážných rodinných důvodů. Petr Bohačík, Jiří Černošek a Jiří Šoula seděli na lavičce v civilu. Na naší straně byl v černém tričku a teplácích Eugene Lawrence, a tak počet bojeschopných mužů čítal jedenáct. Nakonec se v průběhu zápasu na palubovku dostali všichni naši hráči v různé časové dotaci. Nejvíce minut odehrál Tomáš Vyoral (skoro 32), což není nic čekaného, protože je aktuálně jediným rozehrávačem. Po celou dobu svého pobytu na palubovce si počínal dobře, byl velice rychlý a přesně střílel. Nakonec se jeho bodový účet zastavil až na 13 bodech a celkem posbíral 21 valorizačních bodů. V osmi minutách, kdy Tomáš odpočíval, ho nahradil Michal Křemen, který stejně jako na konci minulé sezony, předvedl dobrý výkon. Za necelých dvacet minut neminul ani jednou z dvoubodového prostoru, přidal také jednu trojku, šest doskoků a dva zisky. Nejlepším střelcem se stal Lamayn Wilson. S úspěšností 62% nastřílel 18 bodů a doskočil 8 míčů (nejvíce ze všech). Krom číselného vyjádření své hry ve valorizaci (24) přidal několik efektních zakončení. I když se mu některé smeče nepovedly, rozhodně to bude hráč, na kterého bude radost se dívat. Nenápadnou práci odváděl pod košem další nový hráč Drew Naymick. Sedm doskoků a snaha získat každý neutrální míč je dobrou vizitkou tohoto hráče.

Lukáš Palyza

Průběh zápasu byl v první čtvrtině vyrovnaný, ale Pardubice v celém utkání ani jednou nevedly. Na úvod se oba týmy trochu hledaly a přes solidně pracující obranu se střelci hůře prosazovali. Prvních pět minut skončilo poměrem 7:4 a první čtvrtina 15:14. Ve druhé čtvrtině jsme se přeci jen bodově rozjeli a rozdíl před poločasem naskočil až na 13 bodů. Trenér Slowiak totiž sundal z palubovky v první čtvrtině nejlepšího střelce hostů Hamptona (10 bodů za první čtvrtinu). Ve druhém poločase se rozdíl ve skóre dostal až na 39 bodů, přičemž hostující hráči byli o poznání unavenější než naši. Ti naopak ke stále vynikající obraně (Pardubice daly 50.bod až v posledních pěti minutách zápasu) přidali velice dobrou střelbu z pole.

Lamayne Wilson

Myslíme, že nikdo z přítomných zhruba dvou stovek diváků nelitoval, že i přes značnou nepřízeň počasí přišel. Byť to byl první zápas sezony, střídaly solidní obranu rychlé protiútoky i povedené týmové a individuální akce. Za příjemný pondělní podvečer se fanoušci hráčům poděkovali zaslouženým potleskem.

Body: Wilson 18, Vyoral 13, Palyza a Naymick 12, Křemen a Nečas 11, Pumprla 10, Benda 4, Kříž 3, Sokolovský 2, Miklóšik 0 – Hampton 19, Arnold 15, Kotas 7, Peterka O. 6, Peterka M. 4, Toth 3, Čarnecký 2, Marek a Pospíšil 1; střelba za 2 body: 46/34 : 45/19, trojky: 19/7:10/2, TH: 9/7:21/14, doskoky: 26:23, asistence: 24:6, ztráty: 12:20, zisky: 13:9, fauly: 19:12, valorizace: 124:47, čtvrtiny: 15:14, 27:15, 24:14, 30:15