PRVNÍ ZÁPAS JSME PROHRÁLI

PRVNÍ ZÁPAS JSME PROHRÁLI

První zápas v Rakousku s Traiskirchenem jsme prohráli o šest bodů 73:79. 

Traiskirchen odehrál vynikající zápas s maximální snahou o rychlém protiútoku a jakmile si jeho hráči vytvořili otevřenou střelu neváhali a zakončovali. Tak jak to bývá, když tým hraje s velkým entusiasmem, přiklání se na jeho stranu i štěstí. Domácí to dokumentovali při střelbě z dlouhé vzdálenosti nebo přes naše bránící hráče. V postupném útoku se snažili využívat především talentu u hráčů na pozici jedna (Leonard), pět (Skurdauskas) a pozici 2/3 (Vay). V postupném útoku se opírali o útočný systém side-line triangl, který jim umožňoval využívat výšky Skurdauskase nebo následného zakončení po vyhození míče do vnějšího prostoru. I my jsme si dokázali vytvořit mnoho otevřených střel, které jsme bohužel neproměňovali.

„Do zápasu jsme nastoupili přímo z autobusu, což není pro nás žádnou omluvou, ale jen konstatování faktů,“ poznamenal ještě sportovní ředitel Michal Ježdík.

Body: Leonard 20, Wade 16, Spasojević a Skurdauskas 9, Vay 8 (try-out), Moschy 5, Daněk 4, N'Diaye a Stadlmann 2 - Benda 18, Sokolovský a Pumprla 10, Křemen 9, Naymick 7, Simmons 6, Palyza 5, Nečas a Wilson 4, Lawrence, Lenzly a Vyoral 0 (Miklosik, Kriz nenastoupili)


Utkání navštívil legendární pivot československé reprezentace Zdeněk Kos, který žije a pracuje ve Vídni. Traiskirchen je finančně podporován hráčskou agenturou Interperfomances, jejímž majitelem je Luciano Capicchioni, který je považován za otce evropské sportovní revoluce. V 80 a 90.letech zastupoval mnoho evropských hráčů, kteří se uplatnili v NBA. Mezi jeho nejvýznamnější klienty patřili v té době Kukoć, Sabonis, Tbak, Ilgauskas, Danilović. Interperformance zastupuje i mnoho trenérů v klubech po celé Evropě. Jednou z jeho aktivit v basketbale je i podpora výchovy mladých talentovaných basketbalistů. Do jejich programu zapadá i spolupráce s Arkadii Trtaiskirchen. Interperformances zastupuje i sportovce z jiných sportovních odvětví.

 

Po zápase se tým přemístil do 107 km vzdáleného Oberwartu, kde dopoledne lehce potrénoval a v této chvíli nastupuje do utkání proto místnímu týmu Gunners. Gunners Oberwart je úřadujícím mistrem Rakouska. Je to klub s vylmi dobrou organizační strukturou. V jeho zájmu je i basketbalový program pro mladé basketbalisty. Hlavním trenérem je naturalizovaný Rakušan Nebo Asceric, který hrál v mnoha evropských klubech a je zároveň trenérem rakouské mužské reprezentace

 
 
 
vloženo: 11.09.2011 17:00 / přečteno: 10969x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.