DRUHÝ DEN TURNAJE V NĚMECKU

Souboj poražených z pátku dopadl lépe belgický Gent, souboj vítězů byl naším triumfem.

V prvním sobotním zápase se střetly týmy Turowa a Gentu a belgické družstvo se poměrně záhy ujalo vedení. Hráli precizně především na doskoku a bojovali o každý míč. Rozdíl ve skóre se vyšplhal na dvoucifernou hodnotu, ale Turow se nevzdal a ještě do poločasu vyrovnal. Ve druhém poločase se situace skoro opakovala, jen s tím, že polský tým neměl dostatek sil a času pro otočení skóre.

Nejvíce bodů vítězů nastřílel Chaney (19), Jenkins (18), na straně Turowa Gustas (21), Jackson (12).

Ve druhém zápase změřily síly v pátek vítězné týmy Nymburka a domácího Braunschweigu. Naši hráči nedali domácím šanci už na začátku zápasu a po první čtvrtině jsme vedli o 12 bodů (10:22). Z uvedeného skóre je vidět, že naše obrana pracovala velice dobře. Také ve druhé čtvrtině jsme domácí k ničemu nepustili a po trojkách Lukáše Palyzy jsme v 15.minutě vedli 34:16. Domácí se nás snažili překvapit zónou 1-2-2, ale z poločasového stavu 25:47 je zřejmé, že úspěšní nebyli. Vedení se na začátku druhého poločasu navýšilo až na 25 bodů, ale domácí se na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny zásluhou Greera vzpamatovali a dotáhli na patnáctibodový rozdíl. Byl to však jen krátkodobý záchvěv, který domácí od výrazné prohry neochránil. „Dobrá obrana nám dávala mnoho příležitostí k rychlému přechodu na útočnou polovinu. Ovšem i v postupném útoku jsme se velmi dobře pohybovali,“ přidal pár postřehů Michal Ježdík.

Body: Greer 16, Theis 11, Dennis 8,…. - Pumprla 23 (5 doskoků), Benda 10 (4), Sokolovský 8, Naymick 8 (5), Palyza 9, Wilson 7, Lawrence 6, Nečas 4, Lenzly 3, Křemen 3, trojky: 16/4:23/10, TH: 23/18:17/11, doskoky 30:29, ztráty 20:9!!, čtvrtiny: 10:22, 15:25, 18:14, 15:20