CENNÁ VÝHRA V PŘÍPRAVĚ

I druhé přípravné utkání na novou sezonu jsme zvládli vítězně, přestože stále postrádáme naše reprezentanty. Po rozcvičce s Kolínem minulý týden jsme tentokráte doma změřili síly s předním polským týmem Ostrów Wielkopolski a po bojovném výkonu jsme zvítězili 71:60. A to i přesto, že jsme v první půli prohrávali už o 17 bodů.

Zatímco český národní tým změří síly s Poláky na mistrovství světa až ve čtvrtek, náš tým vyzval jejich krajany už ve středu. Ostrów v minulém týdnu dvakrát porazil našeho finálového rivala Děčín, což dávalo najevo, že pro náš stále nekompletní tým bude řádné výzva. A začátek duelu to potvrzoval.

Některým naším méně zkušeným hráčům chvíli trvalo, než si přivykli na vyšší tempo a fyzičnost soupeře. Dlouho se tak prosazoval jen Petr Šafarčík, který dal osm z úvodních deseti bodů. Pak ale přišla dlouhá pauza ve skórování a soupeř toho využil šňůrou 15:0 k odskočení až na 17 bodů. Jenže hráči se nevzdávali a ještě do poločasu se dokázali do hry vrátit. Vše nastartoval trojkou Roko Rogič, pak se chytl Hayden Dalton. Především ale začala skvěle fungovat obrana. Na přestávku tak šli Poláci s náskokem už jen tří bodů.

Ze stavu 13:30 se povedlo skóre otočit na 34:33 a od té doby se hrálo vyrovnané utkání. K dobrému výkonu se rozehrál Deishuan Booker, který zlobil soupeře svými nájezdy do koše.Ještě pět minut před koncem bylo skóre vyrovnané, ale pak už naše obrana dovolila soupeři jediný bod a koncovka byla plně v naší režii. Přišly na řadu i pohledné akce včetně efektního bloku Zacha Hankinse a jeho smečů. Fanoušci bojovnost týmu po závěrečném hvizdu ocenili potleskem ve stoje.

„Je to teprve druhý zápas v sezoně, hrajeme s úzkou sestavou. Příprava není an tak o výhrách, ale o tom, aby noví hráči vstřebávali náš herní styl a poznávali se navzájem. Samozřejmě jsme ještě hodně daleko od toho, jak bychom chtěli nakonec hrát, ale dokázali jsme se v průběhu utkání po nepovedeném začátku adaptovat a hlavní je, že kluci hráli tvrdě. Když budeme takhle dřít a přidají k tomu taktiku a své dovednosti, věřím to bude dobré. Je třeba si uvědomit, že jen Petr Benda a Petr Šafarčík znají naší hru a systém. Ostatní se ho teprve dva týdny učí. Proto jsme po nich hlavně chtěli, ať bojují a zkusí se vrátit do zápasu. Ukázali silnou mentalitu a nakonec vyhráli. Ale výhra pro nás není to nejdůležitější," hodnotil zápas trenér Oren Amiel.

Se stejným soupeřem se utkáme i příští týden v pondělí ve Vratislavi.

ERA Basketball Nymburk - BM Ostrów Wielkopolski 71:60 (10:21, 19:11, 18:16, 24:12)
Nejlepší střelci: Šafarčík 16, Dalton 12, Hankins a Booker po 11, Rogič 10, Benda 6, Tůma 3 - Jevtovič 12, Szymkiewicz a Dambrauskas po 10, Gates 9. Fauly: 24:22. Trestné hody: 15/8 - 27/20. Trojky: 11:6. Doskoky: 48:32. Asistence: 18:8.

vloženo: 11.09.2019 21:04 / přečteno: 6867x