PRVNÍ PROHRA

Po třech výhrách jsme v přípravě na novou sezonu poprvé prohráli. Ve Wroclawi jsme nestačili na polský tým Gliwice. Naši hráči stále ještě bez pětice českých reprezentantů sice začali velmi dobře a vedli v poločase o 17 bodů, ale pak se jim přestalo dařit a soupeř skóre otočil na svou výhru 95:90.

Šlo o zcela opačný zápas než v pondělí proti Ostrówu Wielkopolski. Zatímco tam náš tým nezachytil začátek a zářil až v poslední čtvrtině, tentokráte měl skvělý start do zápasu. Hráči praktikovali hru, kterou po nich chce trenér Oren Amiel. Hráli rychle dopředu, soupeře přehrávali protiútoky, agresivní celoplošnou obranou získávali míče už na polovině soupeře a pod košem kraloval Zach Hankins. Velmi dobře ho přihrávkami zásoboval Deishuan Booker.

Už po první čtvrtině jsme tak vedli o 12 bodů a zdálo se, že máme zápas plně pod kontrolou. Za poločas, zatím nejlepší v přípravě, jsme nastříleli 56 bodů, náskok narostl na 17 bodů, jenže přestávka našemu výkonu uškodila. Do druhé části nastoupil polský celek s výrazně lepší obranou a začal manko snižovat. Šest minut před koncem bylo srovnáno.

Gliwicím se dařilo vytvořit velký tlak na naše rozehrávače a ti si s tím neuměli správně poradit. Výsledkem bylo několik zbytečně ztracených míčů, které soupeři pomohli k obratu. Ještě dvacet vteřin před koncem jsme měli dvě volné trojky na srovnání, ale nepovedlo se je proměnit a výsledkem tak byla porážka.

Šlo o poslední zápas v provizorním kádru, kdy sedm našich hráčů doplnila pětice sparingpartnerů. Žiga Habat a Martin Bajc se nyní vracejí domů do Slovinska, Theodor Dlugoš a Tobiáš Mikula budou dál hrát za náš B-tým a o osudu testovaného Alena Hadzibegoviče se bude rozhodovat v nejbližších dnech. Do sobotního utkání s Pardubicemi by se už měli zapojit reprezentanti a poprvé se tak představí kompletní náš nový tým.

ERA Basketball Nymburk - Gliwice 90:95 (29:17, 27:22, 15:25, 19:31)
Body Nymburka: Booker 16, Rogič a Šafarčík po 14, Hankins a Benda po 13, Dalton 9, Hadzibegovič 7, Dlugoš a Tůma po 2.

vloženo: 17.09.2019 21:38 / přečteno: 5984x