A tým | Příprava - 06.09.2010

86
DBS Frankfurt DBS Frankfurt Hosté
60

V přípravném utkání proti stříbrnému týmu loňského ročníku bundesligy (BBL) z Frankfurtu se naši hráči prezentovali výbornou obranou především v lichých čtvrtinách. Soupeř ve zmiňovaných dvaceti minutách nastřílel pouze 21 bodů, přičemž ve třetí čtvrtině jsme dokázali soupeře ubránit pouhých devíti bodech. Teprve v poslední desetiminutovce jsme hosty nechali nerušeně střílet z dlouhé vzdálenosti a Němci díky čtyřem trojkách čtvrtinu vyhráli. Utkání se hrálo poměrně tvrdě, především ve clonách si soupeři nic nedarovali. Naši hráči těžili z rychlých protiútoků, které vždy končily bodovým vyjádřením. Oproti minulému zápasu se nám dařilo především v obraně ale i na doskoku, i když 11 útočných doskoků soupeře je námět k další práci. Prim v družstvu soupeře hrál Joseph Dabbert, který za 21 minut nastřílel 21 bodů a měl 8 doskoků. V našem družstvu byli hned čtyři hráči s 15 body: Benda, Koch, Pumprla a Křemen, ovšem potěšující je, že všichni, kteří nastoupili do zápasu, měli nenulovou položku ve sloupečku nastřílených bodů. V průniku pod koš se několikrát blýskl Pavel Pumprla a na rozehrávce se solidně činil Pavel Slezák. V celkových statistikách, kromě již zmiňovaného počtu doskoků, potěšila solidní úspěšnost střelby za dva i tři body, byť na koše v centrální hale toho naši hráči zase tolik nenatrénovali. Střelba za dva body byla v našem podání 57,9% (Frankfurt jen 32,4%) přičemž se přesnost střelby zvýšila především ve druhé čtvrtině. Střelba za tři body byla u obou týmů průměrná: Nymburk 35,8%, soupeř 31,8%, ale u Němců se úspěšnost střelby zvýšila o 10% až v poslední čtvrtině. Poslední údaj ze statistiky, který jen podtrhuje kolektivnost našeho výkonu je 20 asistencí (Frankfurt je 4).

Body: Benda 15, Sokolovský 2, Koch 15, Pumprla 15, Křemen 15, Efejuku 5, Nečas 3, Simmons 2, Slezák 6, Lenzly 6 – Baliense 5, Muurinen 4, Lindbom 5, Roller 7, Franke 0, Wood 0, McKinney 5, Dabbert 21, Robertson 9, Moye 4, střelba za dva body: 47/26:37/12, střelba za 3 body: 17/6:22/7, TH 21/16:20/15, doskoky: 26/7:16/11, ztráty 6:12