A tým | Adriatická liga - 09.10.2010 18:00

94
Crvena Zvezda Beograd Crvena Zvezda Beograd Hosté
73

Naši basketbalisté zahájili tažení Adriatickou ligou nadmíru úspěšně. Nejen že porazili Crvenou Zvezdu Beograd vysokým rozdílem, ale ukázali i dobrou týmovou souhru, rychlý přechod do protiútoku, výborné doskakování především pod košem soupeře a malý počet ztracených míčů. Na palubovce se vystřídalo deset hráčů. Chyběl delší dobu zraněný Aleš Chán a nenastoupil ani Michal Křemen, byť byl na lavičce připravený zasáhnout do hry. „Byl jsem dva dny nemocný a netrénoval jsem. Je škoda, že jsem nemohl nastoupit, byl jsem už nažhavený,“ poznamenal s úsměvem náš křídelník po utkání. Možná i díky tomu, že Michal chyběl, dostalo více minut jiné naše křídlo Pavel Pumprla. Ten se odměnil nejen trenérovi ale i divákům, kteří si mohli několikrát za zápas vychutnat individuální techniku a především rychlost. Jeden příklad za všechny. V poslední čtvrtině dokázal Pavel na úrovni čáry trestného hodu zblokovat míč střílejícího Srba. Už za letu míče Pavel usoudil, že se míč dostane do rukou Afika Nissima, a proto se okamžitě vydal směr koš Červené hvězdy. Náš rozehrávač pak Pavla svou přihrávkou našel a to už mezi Pampim a košem nikdo nebyl. Perfektní koš! Nakonec si Pavel Pumprla připsal 19 bodů, pět doskoků, pět asistencí a čtyři získané míče proti jediné ztrátě. Všechno dohromady z něj udělalo nejlepšího hráče utkání.

Utkání jsme začali trochu nervózně. Jakoby nám odpovědnost a očekávání svázalo ruce. Během dvou minut jsme vyrobili tři chyby a třikrát jsme ztratili míč. V obraně jsme však závažné chyby nedělali, a tak soupeř vedl jen 4:0 po dvou minutách utkání. První koš našeho týmu v Adriatické lize dal Petr Benda po dvou minutách zápasu. Díky koši s faulem Pavla Slezáka jsme se dostali do vedení 5:4 a po neúspěšném obstřelování koše Simmonsem se nakonec trefil Radek Nečas a zvýšil na 7:4. Pak se naši střelci odmlčeli. Hosté šňůrou 7:0 otočili. Za naše barvy střílel Chester Tre Simmons, ale bylo vidět, že si stále jen zaměřoval koš. Ze střelecké bídy nás tahal Petr Benda. Na začátku sedmé minuty Tre protrhl střeleckou smůlu, vyrovnal a šestkou nás dostal do vedení. Drča sice trojkou poslal svůj tým naposledy do vedení, ale na to odpověděl náš střelec dvěma trojkami. Simmonsových deset bodů v řadě znamenalo vedení 21:16 a impulsivní trenér Uvalin si bral oddechový čas. Určitě se mu nelíbily naše útočné doskoky, kterých jsme měli na svém kontě už sedm. Po minutové přestávce se pěti body prezentoval nejlepší střelec hostů Mirkovič. Srbové se sice bodově přiblížili, ale do vyrovnání se nedostali. Druhá čtvrtina v podstatě rozhodla o osudu zápasu. Naši zpevnili obranu a dovolili hostů dát jen 13 bodů. Příchodem Afika Nissima a Pavla Pumprly se změnil obraz naší hry. Byli jsme hodně agresivní na obranné polovině a rychlí v útoku. Každou příležitost pro přečíslení obrany soupeře jsme využívali. V 15. minutě jsme vedli 31:25, ale o minutu později už 37:26 a poprvé jsme překonali desítku v rozdílu. Poslední koš druhé čtvrtiny dal Efejuku minutu před koncem a jeho hodnota byla tři body. Na začátku 25.minuty jsme vedli už o dvacet bodů, když jsme opět proměnili koš z druhé šance po útočném doskoku. Hosté sice do konce třetí čtvrtiny snížili na 16 bodů, ale stále to byl náskok, který se zdál bezpečný. Naši hráči však na to nehleděli a hráli stále aktivně v obraně i útoku. Po celý zápas si hosté vypracovali volných pozic tolik, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. V obraně jejich pick and rollu jsme totiž dobře přebírali hráče, vypomáhali si ze slabé strany a komunikovali v obraně. Pohodová cesta zápasem probíhala i v poslední čtvrtině. Až do 39.minuty jsme stále navyšovali postupně svůj náskok. Po pohledných akcích především Pampiho nebo trojkách Nissimiho nebo Kocha jsme vyhnali vedení až na 28 bodů. I když to na úvod zápasu nevypadalo, ke konci zápasu už do stovky nastřílených bodů mnoho nezbývalo. Soupeř se nakonec trojciferné prohře vyhnul a dokonce několika koši naše průběžné vedení snížil na konečných 94:73.

Body: Pumprla 19 (za 2 body: 10/8), Simmons 18 (7 doskoků) , Nečas 15 (7 doskoků, za 2 body: 7/6), Nissim 12, Benda 10 (8 doskoků), Lenzly 6, Koch 5, Sokolovský, Efejuku a Slezák 3 body – Nikolič 19 (TH 10/7), Nedović a Drča 11, Mirković a Radosavljević 9, Miloševič 6, Jelovac 4, Balabán a Marinković 2; střelba za 2 body: 45/24/ = 53% : 35/17 = 49%, trojky: 23/9 = 39% : 18/7 = 39%, TH: 24/19 = 79% : 29/18 = 62%, doskoky 24/17 : 19/8, ztráty: 11:17, valorizace: 114:68, čtvrtiny: 25:21, 21:13, 23:2:, 25:19