A tým | Adriatická liga - 13.10.2010 17:00

KK Radnički Kragujevac KK Radnički KragujevacDomácí
82
87

Naši basketbalisté potvrdili dobrou formu z prvního zápasu na domácí palubovce a zvítězili i v prvním venkovním zápase Adriatické ligy. Svým druhým vítězstvím jsme naopak odepřeli Radničkám první pocit vítězství.

Určité obavy panovaly z bouřlivého balkánského prostředí. Bylo to sice nepříjemné, když domácí fanoušci při našem útoku pískali a když pak ve třetí čtvrtině jako zdivočelí hnali své hráče do útoku v době, kdy se nám nedařilo, nebylo nám lehko.

Základ k našemu vítězství jsme položili v první čtvrtině, respektive v její druhé části, kdy jsme si vytvořili až sedmibodový náskok. Nejhůře nám bylo ve druhé polovině třetí čtvrtiny a na začátku poslední, kdy se domácí vymanili z desetibodové ztráty a dostali se do vedení. Trpělivě jsme vyrovnali a v závěru si pak vítězství pohlídali.

Utkání se pro nás vyvíjelo dobře zhruba od poloviny první čtvrtiny. Na počátku zápasu nám velké problémy působil Vukosavljević, který byl pod košem nezastavitelný. Dal první koš utkání a nastřílel prvních sedm bodů svého týmu. Díky němu však domácí hráči neměli tolik času na zakončení, protože jeho přesun zpod domácího koše byl nejdelší ze všech. Vukosavljević nebyl také tak obratný, čehož Petr Benda využil při skórování osmého bodu našeho týmu. I naši hráči stříleli především zpod koše, ale body přibývaly po vniknutí do vymezeného území. Střeleckým lídrem první čtvrtiny byl Tre Simmons a naší obrovskou devizou byla pouze jediná ztráta. Poprvé jsme se dostali do vedení na začátku 5.minuty po koši Radka Nečase a po dobré obraně Leeho (Radnicki) jsme z rychlého protiútoku zvýšili na 12:9. Domácí stihli ještě vyrovnat, ale díky několika chybám domácích jsme se dostali až do vedení 25:18 po dalekonosné střele Nissima. Ve druhé čtvrtině jsme si stále udržovali mírné vedení. Sice nás trochu zlobil Michael Lee z domácího týmu, ale v konečném efektu to znamenalo jen ponížení vedení o dva body. Při akcích jsme dokazovali, že si na hřišti rozumíme a mnohé body padly po ukázkové kombinaci. Ovšem nevyvarovali jsme se několika nevynucených ztrát a dvakrát jsme i špatně ubránili Leeho pod košem. Ve druhé čtvrtině jsme také méně najížděli pod koš a více jsme stříleli z dálky. Co se nám nedalo upřít, byla snaha o zisk volných míčů a dobrá orientace na doskoku.

Ve třetí čtvrtině jsme byli stále ve vedení. Některé naše kombinace lahodily oku nezasvěceného diváka, jako například koš na 46:51, kdy ukázkový rychlý útok provedli Lenzly – Nečas – Benda. Stále jsme se snažili jít do koše pro body nebo alespoň pro faul. Vukosavljevič se neprosadil, ale jeho spoluhráči nám nakonec život trochu zkomplikovali. V rozmezí 22. - 24.minuty jsme nechali domácí dotáhnout z našeho devítibodového vedení jen na čtyři. Ve varu byli hráči, vřelo to i v hledišti. Nenův time-out, který pochopitelně přišel, naše hráče uklidnil. Afik dal trojku, pak jsme ubránili nejlepšího hráče soupeře Leeho a v rychlém protiútoku byl faulován Pampi. První šestku proměnil, ale při druhé se dlouho dobu míč houpal na obroučce a přemýšlel, kam spadnout, až přiskočil Radek Nečas a dvoubodově ho dopíchl. Vedli jsme 61:51, ale domácí rozhodně zbraně nesložili. Zhoršila se naše obrana, domácí se rozstříleli z dálky a my jsme nedokázali bohužel potrestat ani dvě ztráty domácích. Na konci třetí čtvrtiny se domácí dostali dokonce do vedení. Morálku ale máme dobrou. I když se domácí dostali na úvod poslední čtvrtiny do vedení dokonce o 4 body, dokázali jsme postupně snižovat až do vyrovnání. Nerozhodila nás ani poměrně přísná nesportovní chyba Petra Bendy, který byl naším nejlepším střelcem. Necelé dvě minuty před koncem jsme výborně bránili a na domácí už možná i padla trocha splínu z možné druhé porážky. Optimismu jim nepřidal ani Afik, který trojkou přes obránce upravil na čtyřbodové vedení 83:79. "Afik Nissim má žaludek na všechno," oddechl si komentátor Honza Smetana. Na trojku našeho rozehrávače odpověděl Lee se štěstím dvojkou a Pampi dal dvěma šestkami na 81:85. V poslední půlminutě bylo akcí docela dost, skóre se ale měnilo jen málo. Za kostelního ticha v hale se radovali jen naši, kteří se tak minimálně do soboty budou vyhřívat na čele ligové tabulky. A to je skvělé!

Body: Lee 28, Dragojlović 13, Vukosavljević 9, Marković 8, Miletić 7, Rakić 6, Čakarević 6, Stojačić 5 – Benda 24, Simmons 19, Nissim 15, Nečas 10, Sokolovský 9, Pumprla 7, Koch 2, Lenzly 1, střelba za 2 body: 35/19 = 54,3% : 46/31=67,4%, trojky: 20/9=45% : 14/4=28,6%, TH 23/17=73,9% : 17/13=76,5%, doskoky: 19/7:24/5, asistence: 15:23,zisky 8:14!, ztráty: 19:14, fauly: 18:22, valorizace: 85:105, čtvrtiny: 20:27, 22:20, 25:16, 15:24