A tým | Adriatická liga - 16.10.2010 15:45

70
KK Igokea KK Igokea Hosté
65

Naši hráči dnes museli usilovně bojovat o třetí vítězství v řadě, přestože jsme v utkání už vedli o 22 bodů. Až do 25.minuty to přitom vypadalo na poměrně jednoznačnou záležitost, naši hráli dobře v obraně, mnoho nechybovali a drželi si soupeře bodově daleko od sebe. Proti výborné obraně se hosté nedokázali prosadit. Především v první čtvrtině hosté bezradně bušili na zavřená vrátka naší obrany, obíhali s míčem po perimetru a hledali, jak vniknout do vnitřního prostoru. Naši hráči většinu clon nepřebírali, a protože je soupeř nestavěl příliš agresivně, dokázali jsme útočné hroty Igokey dokonale otupit. Rozehrávač Chase nedostal ani píď volného prostoru a dýchalo se mu opravdu těžko. Celou dobu se kolem něho jako stín pohyboval Mike Lenzly, který však byl dnes na všechno sám. Střídající rozehrávač Afik Nissim si v minulém zápase poranil lýtko a dnes zápas proseděl na lavičce jako divák. „Mysleli jsme, že je sval natržený, ale páteční vyšetření nám ukázalo, že se o tak vážné zranění nejedná. Přesto jsem dal Afikovi dnes volno,“ poznamenal na tiskové konferenci trenér Ginzburg. Výborná obrana a také agresivita v útoku zapříčinila, že Chase měl už po první čtvrtině dva fauly a po dvou minutách druhé si udělal třetí. Trenér Klipa ho proto stáhl z palubovky. Šanci dostal Mirković a svou roli zvládl nadmíru dobře. Naše obrana v první desetiminutovce vyhnala z palubovky i druhého Američana Harrise. V první čtvrtině byly naše body rozprostřeny pravidelně, hosté byli v úvodu bezzubí a ostruhy trochu vytáhli až ve druhé pětiminutovce. Našemu vítězství v první desetiminutovce napomohlo i devět ztracených míčů Igokey. Druhá čtvrtina byla litý boj o každý bod. Dohromady padlo jen 19 bodů. Oba týmy měly úděsnou střelbu z pole. Naši hráči na tři koše spotřebovali 14 střel, soupeř na dva koše deset střel. Vzhledem k tomu, že jsme daleko více faulovali, dostávali se hosté častěji na čáru trestných hodů. I když se jim v této činnosti tolik v zápase nedařilo, druhá čtvrtina byla výjimkou. V poločase byli na doskoku stále ještě lepší hosté, kteří doskočili 23 míčů oproti našim patnácti. Igokea zvýšila především agresivitu v obraně, my jsme nenacházeli volné pozice. Od nepříjemného výrazného snížení náskoku hostů nás zachránila Simmonsova trojka z posledního útoku. Jakoby nám tento koš dal křídla do úvodu třetí čtvrtiny. Naši vyhráli první pětiminutovku druhého poločasu vysoko 15:4 a zdálo se, že utkání spěje k jednoznačnému konci. Vypracovali jsme si vedení o 22 bodů (47:25). Pak jakoby někdo vypnul vypínač a začali jsme se trápit v obraně. Američané v týmu Igokey se rozehráli, zatímco my jsme koš soupeře poměrně neúspěšně dobývali. Druhou pětiminutovku vyhráli hosté 16:3 a dokázali se opět přiblížit, tentokrát na sedm bodů. Z vedení o 22 bodů to bylo nepříjemné vystřízlivění. První koš poslední čtvrtiny padl až ve 33.minutě a jeho autorem byl Efejuku a v zápětí skóroval ještě hrdina poslední čtvrtiny Petr Benda. Hosté však dotáhli na 56:51 a bylo nutné svolat naše hráče k poradě při oddechovém čase. Při něm vystřídal Pumprlu Simmons a ten hned z dalšího útoku potvrdil pověst střelce. Pak přišlo šest bodů v řadě našeho dalšího střelce Petra Bendy. Jeho body eliminoval stejný počet bodů hostů. Stav zápasu byl 64:59. Ještěže se z perimetru trefil Simmons. Minutu před koncem to bylo 67:59. Hosté však tento časový úsek nevyužili k otočení skóre zápasu.

V tomto utkání platilo jako letos v žádném jiném. Pokud jsme dokázali hrát rychle dopředu, tehdy na naše kluky svítilo sluníčko, jakmile jsme útočili „do plných“ bylo po pohodě.

Body: Simmonst 19 (trojky 3/3), Benda 17, Pumprla 12, Křemen 8, Lenzly 7, Sokolovský, Koch, Efejuku po 2, Nečas 1 – Chase 16, Harris 15, Vitkovac 11, Nadfeji 10, Rakočević 5, Derasiović 4, Mirković 3, Dozet 1, střelba za 2 body: 39/23 : 34/20, trojky: 18/4 : 13/3, TH 19/12: 29/16, doskoky: 23/7:23/9, asistence: 13:5, zisky 10:10, ztráty: 16:23, fauly: 29:23, valorizace: 64:58, čtvrtiny: 24:12, 8:11, 18:20, 20:22