A tým | Adriatická liga - 23.10.2010 17:00

KK Zadar KK ZadarDomácí
73
60

V zápase proti týmu, který měl nůž na krku, protože prohrál zatím všechny tři zápasy v Adriatické lize, se nám nedařilo především v útoku. Soupeřova obrana a naše problémy na obranném doskoku nám znemožnily využívat naši největší zbraň a to je rychlý protiútok. Soupeř měl za první poločas osm útočných doskoků a díky tomu neustále tlačil na naši obranu. V ní se pak hráči dopouštěli osobních chyb a domácí se dostali celkem šestnáctkrát na čáru trestného hodu. Naše štěstí bylo, že se trefovali jen ze 62%. O naší menší agresivitě na útočné polovině svědčí pouze 9 faulů soupeře a střelba čtyř trestných hodů. Navíc v útoku jsme hráli příliš staticky a soupeř neměl v našem postupném útoku tolik práce nás ubránit. Nedařila se střelba, ale jako bychom ani neměli odvahu najíždět do podkošového prostoru. Za tři čtvrtiny zápasu jsme nastříleli pouze 34 bodů, přičemž ve třetí čtvrtině to bylo jen devět. Kdybychom rozdělili zápas po pěti minutách, tak až do 30.minuty jsme nedali více než 7 bodů. Určité zlepšení přišlo v poslední čtvrtině. Soupeři jsme zónovou obranou začali komplikovat útok a jakoby nám to dodalo odvahu i na druhé straně hřiště. V posledních pěti minutách jsme vytáhli obranu až po koš soupeře a domácí hodně znervózněli. Kazili, dostávali se do problémů s vyvezení míče a my skórovali jeden koš za druhým. Z náskoku domácích, který v té době činil 15 bodů, se najednou stalo šest. Bohužel domácí si však svůj náskok uhájili.

Body: Car 23, Vladović 11, Brown 9, Marčinković 8, Batur 7, Ivanov 6, Golemac 5, Bilan 4 – Simmons 14, Benda, Pumprla, Nissim 8, Nečas 6, Křemen a Slezák 6, Sokolovský 2, Lenzly 1, střelba za 2 body: 45/21:36/20; trojky 16/4:19/4; TH 26/19:13/8; fauly 19:24; doskoky 22/12:25/3; ztráty 15:18, valorizace 78:52; čtvrtiny: 20:14, 16:11, 12:9, 25:26; Vývoj skóre po pěti minutách: 13:7, 20:14, 27:18, 36:25, 44:29, 48:34, 60:43, 73:60.

Atmosféra zápasu byla typicky balkánská. Nejprve se zdálo, že jsou dveře haly zamčeny, protože půl hodiny před začátkem byly v hale odhadem tři stovky fanoušků. Teprve deset minut před úvodním rozskokem fanoušci přibyli. Ovšem do avizovaných šesti tisíc chybělo nejméně čtyři tisíce. Přesto skupina nejvěrnějších fans, která se jmenuje TORNADO, obsadila místa nad lavičkami a celý zápas vestoje podporovala svůj tým. Další skupinky divokých fanoušků byly za oběma koši blíže ke střídačkám. Ti každou chvíli počastovali rozhodčí mnoha hodně peprnými poznámkami. Snaha znervóznět soupeře byla k vidění při téměř každém našem vyhazování. Jakmile podal rozhodčí míč, bylo slyšet uááááá a pískot.  Ke kuriózní, tedy měřítkem našich zápasů, situaci došlo v závěru zápasu, kdy jsme tvrdě dotahovali a kdy trenér domácích  Jusup vystřídal po chybě v rozehrávce a ztrátě Juricu Golamaca. Hráči se předčasný odchod z hřiště moc nelíbil a slovně to trenérovi vysvětlil. Skupina fanoušků za střídačkou si připomínek hráče všimla a najednou se nad hlavami fanoušků objevil les zaťatých pěstí a slova, která pronášeli, by se nedala možná publikovat ani po 22.hodině. I to je Balkán.