A tým | Příprava - 05.10.2010 18:00

93
Unibon Nový Jičín Unibon Nový Jičín Hosté
75

V posledním přípravném zápase před startem Adriatické ligy jsme se utkali se silným soupeřem Union Nový Jičín a bezpečně jsme vyhráli. Naši basketbalisté hráli zápas po dlouhých deseti dnech ostré přípravy a možná z toho trochu pramenil i pomalejší vstup do zápasu. Také bylo vidět, že soustředění na přípravný zápas nebylo ještě zcela optimální. Dokumentovat se to dá na jednom příkladě z druhé čtvrtiny. Za stavu 26:22 se krásnou smečí z otočky prezentoval Efejuku, ale jeho spoluhráči se kochali stejně jako diváci a soupeř zatím rychle rozehrál a na druhé straně z toho byl jednoduchý koš z přesilové situace a rychlého protiútoku. To se ovšem trenérovi Ginzburgovi nelíbilo a hned své hráče svolal k oddechovému času. Ovšem ani soupeř z Nového Jičína se nevyvaroval ztráty koncentrace. Ve druhém poločase Radek Nečas proměnil koš s faulem, ovšem následný trestný hod se vykroutil z obroučky. Hostující hráči však byli při doskoku tak pasivní, že si Radek odražený míč sám doskočil a v naprosté pohodě zakončil.

V zápase jsme v podstatě neustále vedli, kromě několika okamžiků v první čtvrtině. Během zápasu jsme se však nevyhnuli ani slabším úsekům. „Ne že bychom špatně vystřelili, ale hodně ztrácíme balóny na půlící čáře. Toto budeme ještě muset do soboty vypilovat,“ poznamenal k utkání Petr Benda. Nejdelším špatným úsekem byla druhé pětiminutovka první čtvrtiny. V šesté minutě už naše vedení olizovalo desítku (15:6), ale hosté za přispění našich chyb a lehkovážné obrany otočili během necelých tří minut na 15:16. To značí šňůru 10:0!, která by se nám v jiných zápasech mohla stát osudná. Ještě do konce první čtvrtiny jsme vedení převrátili na svou stranu. Zpočátku druhá čtvrtina nepřinášela žádný výrazný náskok ani jednomu týmu. Až ve druhé části se naše vedení opět dostalo před deset bodů. Dobře sehranou poslední akcí prvního poločasu jsme se ve skóre vyhoupli nad padesát bodů. Po změně stran hosté dotáhli na rozdíl přibližně deseti bodů a ani po třiceti minutách nebyl rozdíl o mnoho vyšší. Třetí desetiminutovku dokonce hosté vyhráli a nastříleli v ní i více než dvacet bodů. V poslední části zápasu jsme předvedli v postupném útoku několik dobrých akcí s rychlými přihrávkami a jednoznačným zakončením. Tím jsme mírně navyšovali svůj náskok až na konečných 18 bodů.

Body: Benda 8, Sokolovský (nenastoupil – lehký výron), Pumprla 14, koch 2, Křemen 16, Nissim 16, Efejuku 13, Nečas 8, Simmons 7, Slezák 4, Lenzly 5 – Pandula 9, Vošlajer 4, Channels 14, Muirhead 7, Hájek 6, Medek 2, Šoška 3, Pečiukas 7, Šarovič 11, Jurečka 2, Pelikán 10, střelba za 2 body: 42/29 = 69% : 40/23 = 58%, trojky: 18/6 = 33% : 19/4 = 21%, TH: 23/17 = 74% : 23/17 = 74%, doskoky 18/11 : 20/6, ztráty: 18:22, valorizace: 107:58; čtvrtiny: 21:16, 30:19, 18:23, 24:17