A tým | Adriatická liga - 27.11.2010 20:15

KK Siroki Brijeg KK Siroki BrijegDomácí
94
80

Nymburští basketbalisté po strastiplné cestě nedokázali v souboji o čelo tabulky uspět a prohráli v bosenském Širokém Brijegu o 14 bodů.

O výsledku utkání rozhodly druhá a třetí čtvrtina, které český mistr prohrál shodně o deset bodů. Nymburk nedokázal ani v jedné desetiminutovce nastřílet více než dvacet bodů, což bylo způsobeno několika faktory. Jinak nejproduktivnější hráč v barvách Nymburka Simmons se střelecky trápil a dal pouze dva body. Dalším důvodem bylo, že nymburští hráči nedokázali dopravit míč na podkošové hráče do vnitřního prostoru, co mu neslo plody v první čtvrtině. V neposlední řadě nedokázal Nymburk správně řešit clonu na hráče s míčem a tím pádem vznikal na perimetru volný prostor pro hráče soupeře a ti toho dokázali devíti trojkami plně využít. Snahy hostů také srážely ztráty, kterých bylo nejvíce právě v těchto dvou čtvrtinách.

Utkání se zpočátku nevyvíjelo špatně. Nymburk byl aktivnější a dokázal si poradit s míčem, který ve finální části často doputoval do rukou pivotů Chána nebo Štimace a končil v koši domácích. Právě Vladimir Štimac byl hlavním tahounem týmu v první čtvrtině, když vystřídal krátce po začátku (3.minuta) dvěma fauly ověšeného Aleše Chána. V sedmé minutě vedl Nymburk 20:12, když devět bodů z toho dal srbský pivot Štimac. Naše obrana v první čtvrtině často zastavovala soupeře za cenu faulu, a tak domácí dostali devětkrát možnost dál body z trestných hodů. Nakonec jich proměnili osm.

Ve druhé čtvrtině se opět prosazoval Morović, který k osmi bodů z první čtvrtiny předal dalších sedm ve druhé. V úvodu druhého dějství jsme si stále udržovali slibný náskok, ale jen do stavu 22:28. Pak se za tři body trefil Morović a utkání dostalo spád na druhou stranu. Domácí šli do vedení 29:28, ale Nymburk, stále ještě udržovaný při životě solidní střelbou opět výborného Radka Nečase, dokázal průběžný výsledek ještě otočit (31:35). Domácí však na listinu střelců přidali další dva hráče Pilepiće a Spralju a utkání začalo ubíhat pro Nymburk špatným směrem.

Po změně stran Nymburk bohužel pokračoval v chybách ze druhé čtvrtiny. Hned na úvod sice Štimac a Nissim dvěma koši v řadě snížili, ale domácí se šňůrou osmi bodů ještě pevně chytli otěže zápasu. Mezi 22. a 25.minutou si domácí otevřeli střelnici a nymburské neúspěšné pokusy trestali většinou trojkou. Je jasné, že rozdíl ve skóre narostl až na dvacet bodů. Čtvrtá čtvrtina potvrdila na začátku nepříznivý vývoj. Domácí měli k dobru čtyřiadvacet bodů a bylo jasné, že v tomto utkání už nepomůže ani zázrak. Ke cti nymburských hráčů budiž přičteno, že se v závěru nepoložili a snížili na konečný rozdíl 14 bodů.

Body: Špralja 19, Morović a Pilepić 18, Planinić 12, Grgat 8, Najetilić, Ramljak 6, Štemberger 5, Baran 2 – Nissim 19, Štimac 15, Nečas 13 (MVP Nymburka), Křemen 8, Slezák, Pumprla 7, Lenzly 5, Chán 4, Simmons 2, střelba za 2 body 35/25:41/22, střelba za 3 body: 19/9:14/6, TH: 22/17:21/18, fauly: 24:23, doskoky: 25/6:17/8, ztráty: 11:16, valorizace 127:86, čtvrtiny: 20:24, 26:16, 25:15, 23:25

podrobnější info o průběhu v článku který vznikal on-line při zápase (zde)