A tým | Adriatická liga - 04.12.2010 17:00

KK Cedevita KK CedevitaDomácí
80
78

Přestože byli naši hráči kromě necelé minuty bodově pozadu, mohli nakonec urvat vítězství na svou stranu nebo alespoň prodloužení.

V komorním prostředí staré a na první pohled nepříliš vábné haly se krčilo necelých pět stovek diváků, kteří mohli obdivoval solidní výkony svým dvou amerických hráčů Drapera a Edwarde, kteří shodně nastříleli devatenáct bodů, tedy téměř polovinu všech bodů domácích. Oba také měli nejvyšší valorizaci přes dvacet bodů.

Na naší straně odehrál opět, jako v podstatě celou dosavadní sezonu Radek Nečas. Byl našim nejužitečnějším hráčem, nastřílel 12 bodů ze hry (dvojky 8/6), proměnil obě šestky, doskočil 6 míčů a dokázal svým spoluhráčům pětkrát přihrát do vyložené situace. V dobrém světle se ukázal Ladislav Sokolovský, který třemi trojkami stál za obratem ve druhé čtvrtině. Svoje body přidal také Afik Nissim, který byl v prvním poločase takřka neviditelný, ale ve druhém nasázel všech svých 17 bodů. Pro obranu domácích byl velkou hrozbou také Pavel Pumprla, který platil svou rychlostí, díky níž se šestkrát prosadil na čáru trestného hodu a ani jednou neminul. Výrazně za očekáváním zůstal Tre Simmons, který v zápase nezaznamenal ani bod a v podstatě po první čtvrtině už nenastoupil na hřiště. Nedařilo se tolik ani Vladimiru Štimacovi.

Utkání jsme nezačali dobře. Od první minuty jsme byli ve skóre pozadu, i když nikdy to nebylo žádným výrazným rozdílem. Domácí využívali svého podkošového hráče, naši se bohužel do nájezdů nepouštěli a do rychlých protiútoků je Cedevita nepouštěla. Naopak domácí vyhledávali kontakt v podkošovém prostoru a rozhodčí dnes odevzdali domácím „povinné body“. O agresivitě v útoku svědčí konečný účet počtu trestných hodů. Cedevita stála šest metrů od koncové čáry celkem čtyřiačtyřicetkrát, naši dostali příležitost přesně v poměru 2:1. Ovšem z dvaadvaceti pokusů proměnili dvacet a to ještě úplně poslední střela byla Afikem zahrála tak, aby mohl Aleš doskakovat a vynutit si košem prodloužení. V první čtvrtině jsme nabrali mírnou ztrátu šesti bodů, když chyběly body z jasných příležitostí. I když jsme si v útoku připravili solidní pozice, koše z toho nebyly. Ve druhé čtvrtině jsme začali velice špatně, dlouho jsme měli na svém kontě jen jeden bod z trestného hodu. Ale i domácí odsunuli střelbu na vedlejší kolej. Z vynikající úspěšnosti 80% ve střelbě za dva body padli na necelých 40%. Což byla společně se ztrátami nejčastější příčina pomalu rostoucího skóre. Hra nebyla moc pohledná. Byla rozkouskována fauly a následnými trestnými hody (domácí 18/14, my 2/2 – od začátku zápasu). V polovině druhé čtvrtiny se domácí dostali do nejvyššího vedení o 12 bodů 33:21. My jsme totiž v prvních pěti minutách dali pouze 2 body. V 16.minutě po dvou blocích (na každé straně jeden) se příliš nahlas uznání technického koše dožadoval Bažarič, až dostal technickou chybu. Dvě šestky proměnil Sokolovský a další dva body z následného útoku dal Pumprla po nezištné přihrávce Radka Nečase. Potom aktivní Pampi dává čtyři trestné hody v řadě a ve skóre se po šňůře 10:0 dostáváme do kontaktu 33:31. Domácí však nakonec šestibodové vedení po první čtvrtině uhájí i ve druhém období.

Ve třetí čtvrtině se opět trochu rozběhl náš útok. Dali jsme 26 bodů, v čemž v tom má prsty jednak probuzený Afik (7 bodů) a také z dálky střílející Láďa. Nejvíce naše hráče trápí počet faulů. Tři hráči mají po třiceti minutách zápasu po čtyřech faulech: Chán, Nečas a Sokolovský, tedy naše téměř kompletní podkošová sestava. Přesto ve 34.minutě jdeme před svého soupeře (65:64), ovšem jen na krátko. Trestné hody (jak jinak) Bažariće a koš Drapera po ztrátě Afika nás vrací zase o tři políčka zpět. Nevzdáváme to. Krátce před koncem čtvrté čtvrtiny jsme se dostali do nerozhodného stavu 73:73. Běží poslední minuta a zápas se začíná natahovat jako guma na praku. Kratičké úseky hry střídají fauly a následné trestné hody. Do konce zápasu zbývá šest vteřin, bodová ztráta je tři body a na čáru trestných hodů jde Afik Nissim. Obě šestky byť proměněné by neznamenaly nic, a tak se Afik po prvním úspěšném pokusu netrefuje. Míč doskočil Aleš Chán, ale bohužel pro nás Edwards stál tak blízko, aby dokázal Aleše ve střelbě zablokovat. Vstupenka do prodloužení tak zůstala na rukách domácího pivota.

Body: Draper a Edwards 19, Rudež a Baždarić 13, Troha 6, Petrović 5, Plaisted 3, Princ 2 – Nissim 17, Nečas 14, Sokolovský 13, Pumprla 12, Chán 9, Lenzly 7, Slezák 4, Štimac 2, střelba za 2 body: 31/15 (48,4%):41/20 (48,8%), trojky: 16/6 (37,5%):14/6 (42,9%), TH: 44/32 (72,7%):22/20 (90,9%), doskoky: 23/7:22/6, asistence: 14:16, ztráty: 16:14, valorizace: 91:72, čtvrtiny: 25:19, 12:12, 25:26, 18:21