A tým | Adriatická liga - 18.12.2010 17:00

KK Zagreb CO KK Zagreb CODomácí
92
84

Nymburští hráči si vezou ze Záhřebu další porážku v Adriatické lize, již pátou v řadě. Tentokrát nedokázali přehrát soupeře pod košem, kde do slova a do písmene kraloval především Luka Žorić, autor třiceti bodů a 14 doskoků, za což získal už šestý letošní double-double. Mimo to se stal nejužitečnějším hráčem kola a zároveň nejlepším skórerem i doskakovačem. K němu se přidal Mario Kasun, který zatížil naše konto dalšími 14 body. Rozvahu, klid a nepříjemnou střelu přinášel na palubovku veterán Damir Mulaomerović.

Z našich hráčů odehrál bezkonkurenčně nejlepší zápas Pavel Pumprla, autor 29 bodů při úspěšnosti 85%. Pavel těžil především ze svých rychlých nohou a jednoznačného tahu na koš. Několikrát si vypracoval pozici, kdy mezi ním a košem už nebyl žádný obránce. Jeho výkon ho katapultoval na třetí místo mezi MVP hráči 12.kola a v počtu bodů zaostal jen o stupínek níže za Žorićem. Stabilní výkon podal Radek Nečas, který byl právě s Pavlem Pumprlou dlouho po začátku jediným našim střelcem. Na palubovku se dostal také Myles McKay, odehrál více než 13 minut a získal 11 valorizačních bodů. To není špatné číslo, i když jeho úspěšnost střelby za 2 body nebyla vysoká, dohnal to náš hráč na asistencích, trestných hodech i doskocích. Bylo vidět, že ještě není s týmem sehraný, ale několik dobrých pozic si vytvořil. V zápase se nedařilo ani jednomu z našich pivotů. Štimac ani Chán nestačili na Kasuna s Žoričem především v obraně. Svědčí o tom bodový příspěvek. Zatímco naši podkošoví hráči nastříleli dohromady 8 bodů, domácí pivoti dali 44 bodů.

Úvod zápasu jsme neodehráli špatně. Do 15.minuty jsme se drželi bodově na dostřel a náskok domácích nebyl výrazný. V první čtvrtině jsme dokonce vedli o šest bodů. V této části zápasu se totiž hrálo podle našich not. Z dobré obrany vycházely rychlé protiútoky a „snadné“ koše. Pavel Pumprla, kterého komentátor ČT nazval Rychlým šípem, vyrážel tak rychle do útoku, že mnohdy nechával všechny hráče za zády a díky dobře načasované přihrávce už pak neměl problémy dát koš. Kromě Pavla byl druhým střelcem úvodu Radek Nečas. Oba se postarali o prvních 15 bodů. Ve druhé čtvrtině se však domácí začali stále více prosazovat pod naším košem na útočném doskoku a při hře jeden na jednoho dokázali vytěžit několik košů s faulem. Bylo vidět, že naše obrana není jednak tak rychlá, aby zastavila protihráče na nohách a ani tak důrazná, aby zabránila dát koš a poslat tak střelce jen na dva trestné hody. Takto často přibývaly body po třech. Za bodovým odpoutáním ve druhé čtvrtině mohly také trojky domácího týmu. Na konci prvního poločasu jich měli domácí šest, my ani jednu ze čtyř pokusů. Těsně před koncem druhé čtvrtiny vedl Zagreb 47:38, ale domácí hráč Mašić pak dostal technickou chybu za filmování a nenadálou výhodu jsme potrestali čtyřmi body. Do druhého poločasu jsme vstoupili za poměrně lichotivého stavu 47:42.

Po třech a půl minutách třetí čtvrtiny jsme vyrovnali na 53:53, především zásluhou návratu do stylu hry z první čtvrtiny, tedy dobrá obrana a rychlý protiútok. Jenže pak nás dvěma trojkami z rohu hřiště z identické akce vyškolili Babić a Mulaomerović. Z toho jsme se ještě dokázali vyprostit Afikovou trojkou, když jsme po vypíchnutí míče měli na dokončení útoku jen pět vteřin (63:60). Nejkrizovější období pro náš tým přišlo necelé tři minuty před koncem třetí čtvrtiny a minutu dvacet ve čtvrté čtvrtině. Díry v obraně a neschopnost skórovat stály za šňůrou domácích 17:2. Teprve ve 32.minutě nás vysvobodil trojkou Láďa Sokolovský. Ovšem domácí navázali ještě dvěma snadnými koši a dostali se do devatenáctibodového vedení 84:65. V závěru zápasu, kdy domácí už přeci jen nebyli tak důslední se nám podařilo snížit na přijatelný rozdíl osmi bodů.

Body: Žorić 30, Mulaomerović 20, Kasun 14, Rančić 11, Babić 8, Simon 6, Renfroe 2, Mašić 1 – Pumprla 29, Nissim 11, McKay 9, Sokolovský, Nečas a Simmons 6, Lenzly 5, Štimac, Chán, Křemen 4; trojky: 27/9:11/4; za 2 body: 39/20:54/29, TH: 31/25:19/14; fauly: 24:25; doskoky: 27/12:32/7; ztráty 10:12; zisky: 5:6; valorizace 97:91; čtvrtiny: 23:23, 24:19, 24:20, 21:22