A tým | Adriatická liga - 18.02.2011 18:00

66
KK Hemofarm Vršac KK Hemofarm Vršac Hosté
71

Ani na počtvrté se nám nepodařilo zlomit odpor srbského týmu z Vršace a prohráli jsme o pět bodů.

V zápase nám nevyšly první dvě a půl minuty a poslední minuta. Z těch prvních jsme se dokázali ještě vzpamatovat poměrně brzy. Z těch v poslední čtvrtině už jsme se nevydrápali. Ve vypjatém závěru se nerozhodovalo v tom, kdo udělá něco lépe, ale kdo udělá méně chyb. Bohužel jsme to byli my, kteří jsme vyrobili dvě ztráty a neproměnili jednu střelu z trojkové vzdálenosti, která nám mohla dát velkou naději.

V tak vyrovnaném zápase rozhodovaly o úspěchu maličkosti. V našem případě to byly maličkosti spíše na útočné polovině. Jedenasedmdesát bodů není špatné vysvědčení pro obranu proti týmu, který nastřílí v průměru skoro 80 bodů, ovšem 66 nastřílených je na domácí zápas málo. Nejmarkantnější rozdíl ve statistikách je v počtu trestných hodů. My jsme stříleli pouze sedmkrát, hosté více než třikrát častěji. My jsme dali z trestných hodů 3 body, Hemofarm 20! Na trestných hodech je přesně vidět, jak se který tým snažil prosadit směrem do vnitřního prostoru. Pokud jsme praktikovali hru s napíchnutím obrany vnikem pod koš a následným vyhozením na perimetr, dýchalo se nám dobře. Takto jsme hráli převážnou část první čtvrtiny. Potom se volné střely na perimetru vytratily a útok bez hry v bezprostřední blízkosti koše skomíral. Čím více se posouval čas na časomíře, tím více přibývalo snahy vyřešit situaci vírou ve vlastní dovednosti. Jeden hráč si pak hleděl míče a ostatní čtyři v klidu sledovali, jak se s tím jejich spoluhráč popasuje.

Oba trenéři poslali na palubovku deset hráčů. Ovšem rozložení minut bylo u každého lodivoda jiné. U nás strávili čtyři hráči na palubovce více minut než nejvytíženější hráč hostů Božović (28 min). A to se nakonec ukázalo jako jeden z nejdůležitějších faktorů poslední čtvrtiny. Bohužel jeden z našich nejlépe fyzicky připravených hráčů Pavel Slezák (překvapivě nastoupil do základní pětky), strávil na palubovce jen dvacet minut a když k tomu připočítáme ještě úspěšnost střelby 62% (trojky 6/4!!) je škoda, že neodehrál více minut. Také rozdělení počtu nastřílených bodů základní pětky a lavičky bylo výrazně lepší pro hosty. Naše základní pětka dala 57 bodů, lavička 9, u Hemofarmu to bylo 39 ku 32 u střídajících hráčů.

Střelecky nás tentokrát kromě Pavla Slezáka držel Radek Nečas (15 bodů), který přispěl osmi body v poslední čtvrtině většinou po střelách ze střední vzdálenosti. Jen osmi body přispěl Tre Simmons, když v poslední desetiminutovce proměnil jen jeden trestný hod. Jakoby mu v závěru docházela šťáva. K jeho dnešním pozitivům patří osm asistencí, o tři více než rozehrávač Nissim. Ten se dnes nemohl chytit z perimetru (1/7). Stejně střelecky nevyšel zápas ani Láďovi Sokolovskému, který ještě po chřipce z minulého týdne zatím nenavázal na solidní střelbu letošního roku.

Utkání jsme začali velice špatně. Už po dvou minutách si vzal trenér Ginzburg oddechový čas. Na ukazateli skóre už svítilo 0:7. Pěti body se blýskl Pavković, se 178 centimetry nejmenší hráč na palubovce. Prvním našim střelcem byl Nečas a dva body přidal Simmons. Jeremić přidal druhou trojku (4:10), ale postupem času se dvakrát po povedené akci prosadil z perimetru Slezák a když pak Petr Benda z „bedny“ proměnil střelecký pokus, dostali jsme se do vedení (16:15). Tentýž hráč ještě dalšími dvěma koši zvýšil na 20:15. V posledním našem útoku ještě Pavel Slezák trefil třetí trojku a Bojan Krstović se prezentoval košem s faulem. Ve výsledku to znamenalo snížení rozdílu na 1 bod.

Ve druhé čtvrtině se zpočátku skóre tahalo v minimálním intervalu +/- jeden bod. Za hosty stříleli především Šutalo. Ještě v 17.minutě byl stav velice vyrovnaný (32:34), ale pak dva nejproduktivnější hráči soupeře přidali po třech bodech – Krstović koš s faulem a Jeremić trojku. Průběžný stav zápasu byl 32:40 a hosté tímto stanovili nejvyšší rozdíl v zápase. Radek Nečas ještě košem s faulem snížil rozdíl na 35:40. Našim největším nepřítelem v útoku byla absence odvahy střílet. Svou roli sehrál i nepovedený dunk Petra Bendy, kdy místo vyrovnání na 34:34 jsme se po koši s faulem Krstoviće dostali do ztráty 32:37. Ve druhé čtvrtině také mimo jiné odpočíval Pavel Slezák.

Po změně stran a po bouřlivější debatě v naší šatně jsme se zásluhou dvou trojek Nissima a Simmonse a dvou bodů z průniku Pavla Slezáka do vedení 47:44. Hosté stačili po čtyřech minutách vyrovnat, ale čtvrtá trojka Slezáka opět posunula náš tým do vedení. Body Hemofarmu si v tomto okamžiku opět rozdělili Krstović a Jeremić a dotáhli svůj tým do dvoubodového náskoku. Afikovi pak vyšla poslední akce na koš, když zakončil svůj jeden z mála průniků v čase, že už hostům nezbyl čas na změnu skóre.

Poslední čtvrtinu začal Křemen trojkou a Nečas dvěma body. Dostali jsme se do nejvyššího vedení v zápase (59:54). Až do 38.minuty jsme byli ve vedení my. Hra byla nesmírně vyrovnaná a hosté jen s velkými obtížemi vyrovnali skóre na 66:66. Minutu a půl se nikdo netrefil. Srbové to zkusili průnikem pod koš. Pavković byl třikrát úspěšný na čáře trestných hodů a hosté se dostali do vedení (69:66). I přes naší snahu se vedení hostů nepodařilo zlikvidovat.

Body: Nečas 15, Slezák 14, Nissim 11, Benda 9, Simmons 8, Štimac 4, Křemen 3, Lenzly 2 – Jeremić 16, Krstović 15, Pavković 10, Sutalo 8, Božović 7, Maraš 6, Savović 4, Hamid-Abdul 3, Borisov 2, střelba za 2 body: 39/21:30/18, trojky: 31/7:19:5, TH: 7/3:24/20, doskoky: 19/16:28:9, fauly: 23:16, asistence 20:10, ztráty: 11:15, valozirace: 67:84, čtvrtiny: 23:22. 12:18, 19:14, 12:17