A tým | Adriatická liga - 26.02.2011 16:00

73
KK Siroki Brijeg KK Siroki Brijeg Hosté
59

Skvělý začátek zápasu předurčil celý průběh utkání. Po sedmi minutách ztráceli hosté sedmnáct bodů a z takového zásahu se již nevzpamatovali. Opět jsme sehráli výbornou partii v obraně. Nepouštěli jsme hosty až na výjimky k jednoduché střele a především jsme je pak nenechali útočně doskakovat. V útoku se nám dařilo někdy více jindy o trochu méně, ale zcela jsem zapomněli individualismus. Především v první polovině zápasu putoval míč od jednoho hráče ke druhému, že soupeř ani nestačil sledovat. Také přechod na útočnou polovinu byl často velice svižný a vypracování střeleckých pozic pak bylo o trochu jednodušší.

Skvělý part opět zahrál Pavel Slezák, který nastoupil do základní sestavy a po dvaceti sedmi minutách odcházel s 18 body, šesti doskoky, šesti získanými fauly, čtyřmi získanými míči a pouze jednou ztrátou. Nejlepší střelec byl Tre Simmons, který k 20 bodům přidal devět doskoků a do double-double mu tak chyběl jen jeden doskok. Radkovi Nečasovi zase k double-double chyběl tři body, dvouciferný počet doskoků na svém kontě měl. V týmu hostů zahrál nejlépe Pilepić, který nastřílel 14 bodů a získal 4 doskoky. Zklamáním byl výkon nejlepšího střelce Širokého Moroviče, který zaznamenal pouze čtyři body, protože se naši obránci o něho dobře starali.

Trenér Ginzburg dobře vybral základní pětku, protože ta ve složení: Benda, Nečas, Simmons, Slezák a Lenzly nastřílela 57 bodů, zatímco úvodní sestava hostů dala je 26 bodů, tedy ani ne polovinu. I když hostující trenér Velić točil sestavu poměrně často, správný koktejl na naši hru nenamíchal.

První body utkání dal Pavel Slezák z delší vzdálenosti a hosté kontrovali z průniku Šternbergera. To byl na dlouhých pět minut jediný koš hostů. Naše obrana nepouštěla Široki do blízkosti koše a střely z dálky se nedařily. Pod košem nebylo místo, a tak museli hosté pokoušet střelbu z dálky a z perimetru se jim zpočátku vůbec nedařilo. Až do 7.minuty přibývaly body pouze našich hráčů. Výrazné vedení 19:2 téměř odsoudilo hosty k rezignaci. V posledních dvou minutách se sice Široki Brijeg zvedl a alespoň kosmeticky upravil skóre. Škoda poslední trojky první čtvrtiny, kterou dal Široki. Ta znamenala, že se hosté dostali přes deset nastřílených bodů. Po první čtvrtině jsme měli výrazně lepší procento střelby 55%:30%, byli jsme lepší na doskoku i v počtu ztracených míčů (1:5) a hlavně na doskoku 12:4.

Druhá čtvrtina nás nezastihla zcela připravené. Střídající hráči tolik nezapadli do nastoupeného stylu hry a naše obrana neměla šanci udržet tak špatnou střelbu hostů po celou dobu. Na úvod čtvrtiny se prezentoval jednadvacetiletý Pilepić. Dvěma průniky a trojkou nastřádal na úvod 7 bodů. Time out za stavu 26:18, věnoval náš kouč uklidnění hráčů a přerušení šňůry Širokého. Ze střeleckého útlumu nás probral Pavel Slezák a náš stroj se opět rozjel. V úplném závěru jsme nedokázali ubránit Moroviće a ten dal svoje první body v tomto zápase. I ve druhé čtvrtině pokračovala naše převaha na doskoku (24:10).

V úvodu třetí čtvrtiny jsme dali dvě trojky. Jednu proměnil Simmons, druhou dal Slezák, a protože byl při pokusu faulován, dokázal jeden útok proměnil ve čtyři body. Vedení nakonec vyskočilo ve 26.minutě až na 54:35. Za pozornost stojí, že v čase 25:37 jsme naposledy v tomto utkání stříleli trestné hody. Na konci třetí čtvrtiny nás hosté rozhodili zónovou obranou, a tak body nám na chvíli přestaly skoro přibývat.

Začátek poslední čtvrtiny byl opět pohádkový. Nejprve dal trojku Křemen, pak se prosmýkl podél zadní čáry Radek Nečas a ze svého obránce udělal statistu. Povedený vstup korunoval trojkou Tre Simmons. Rozdíl se ještě více prohloubil a bylo už skoro jasné, že v Adriatické lize se připíšeme desáté vítězství.

Body: Simmons 20, Slezák 18, Lenzly 8, Nissim a Nečas 7, Štimac a Benda 4, Křemen 3, Chistmas 2 – Pilepić 14, Štemberger a Špralja 12, Planinić 10, Morović 4, Bilinovać a Ramljak 3, Peršić 1, střelba za 2 body: 40/20:22/9, trojky: 22/8:27/8, TH 10/9 : 22/17, doskoky: 32/9:22/6, ztráty: 14:16, fauly 24:18, valorizace: 85:48, čtvrtiny: 24:11, 16:19, 14:11, 19:18