A tým | Eurocup - 16.11.2010 19:00

77
Cajasol Sevilla Cajasol Sevilla Hosté
93

Naši hráči dokázali více než 33 minut vzdorovat výborné hře našeho soupeře z ACB ligy a konečná šestnáctibodová prohra byla až příliš krutá. Sevilla dokázala po celých čtyřicet minut výborně bránit. Jejich vytažená obrana nabírala naši rozehrávku již kolem půlící čáry a v mnohých případech byl náš rozehrávač zdvojován a vytlačen do pasti mezi těly v modrých dresech a postranní čárou. V této pozici jsme sice míče neztráceli, ale rozehrávka se táhla dlouhé vteřiny, které pak chyběly pro lepší zorganizování postupného útoku. Právě v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli, bylo daleko více prostoru pro rychlé protiútoky. Druhým faktorem vítězství Sevilly byly útočné doskoky. Celkem 15 útočných doskoků dávalo hostujícím hráčům mnohem více šancí uspět ve skórování. Třetí faktor vítězství Cajasolu byla úspěšnost střelby za tři body – 45%, i když ani naše nebyla špatná (37%). Ovšem Sevilla si nechala drtivou úspěšnost střelby z perimetru na poslední čtvrtinu. Za posledních deset minut totiž nastříleli hosté šest trojek ze šesti pokusů! a to byl právě jeden z hlavních důvodů tak výrazné prohry v utkání. V neposlední řadě se na výsledky odrazilo lepší rozdělení minut u hráčů soupeře a jejich střelecká potence. Na straně Sevilly odehrál nejvíce Tomáš Satoranský 26 minut, což bylo zapříčiněno i zraněním prvního rozehrávače Callowaye. Další dva hráči měli po 25 minutách. Trenér Plaza střídal v průběhu celého zápase poměrně pravidelně na kratší časové úseky a tím udržoval své borce stále v dobré kondici. Pohledem na střelecké statistiky je vidět, že body byly v týmu soupeře rozděleny na všech devět hráčů, kteří nastoupili, všechny nastřílené body se vešly do dvacítky, přičemž tři hráči měli shodně 17 bodů. Náš kouč Ginzburg sice do hry zapojil všech deset zdravých hráčů, ale přesto, kromě Pumprly, měli všichni čtyři zbývající na svém kontě více než 31 minut odehraného času. Ani fantastický výkon Aleše Chána, který nastřílel 29 bodů s úspěšností za dva body 14/12 a trestných hodů 5/5, nestačil. K němu se sice přidali další tři hráči s dvouciferným počtem bodů (Nissim, Simmons a Pumprla), plus Nečas 7 a Slezák 2, ale další hráči už vyšli naprázdno.

O první body zápasu se zasloužili oba rozehrávači Nissim a Satoranský. Hosté se po jednom trestném hodu dostali do vedení, ale hvězda posledních zápasů Aleš Chán se postaral o další dva body zpod koše. Potom přidal Pampi z levého rohu trojku a vedli jsme 7:3. Po chvíli byl stav 11:7 a pak přišly chvíle pro naše rychlé útoky. Nejprve svou rychlost otestoval Pumprla, který utekl všem obráncům (13:7) a po ztrátě Sevilly dal další koš z rychlého přechodu Nissim (15:7). Za tohoto stavu nelenil trenér Plaza a vyžádal si oddechový čas. Na palubovku přišel Kirksay a snad poprvé, co se dotkl míče, skóroval za tři body. Po Simmonsových krocích trestal během půl minuty opět za tři body Bullock (15:12). Devatenáctý bod byl učebnicovou ukázkou týmové spolupráce. Po třech rychlých přihrávkách se pod košem prosadil Chán (19:12). Kontaktní trojku vyslal Bullock. Poslední koš první čtvrtiny dal Radek Nečas, který proměnil oba trestné hody. Kochův koš přišel se signálem konce období a rozhodčí jej neuznali. První čtvrtinu jsme sehráli nadstandardně dobře, jen s výstrahou 7 útočných doskoků soupeře. Úvod druhé čtvrtiny byl jako zlý sen. Více než 4 minuty jsme nebyli ve střelbě úspěšní. V několika případech jsme se nutili do střely, která nebyla připravená a nebyl nikdo ani na doskoku, aby případnou střelu dopíchl. Aleš totiž v té době seděl na lavičce. Hosté po šňůře 12:0 otočili vedení v zápase na 25:29. Teprve potom dobře zamířil Nissim a jeho trojka znamenala naději. Hosté nás však před sebe nepustili. Aleš Chán pokračoval ve své střelecké krasojízdě. Dvě minuty před koncem upravil na 32:36 svým 14.bodem se stoprocentní úspěšností střelby za dva body (6/6). Ke konci čtvrtiny se ještě z rychlého protiútoku prosadil po Chánově obranném doskoku Simmons a košem s faulem upravil na 35:36. Po nepovedené střele Sevilly, byl poslední útok na nás. Afik Nissim si svou akci dobře naplánoval a tak jak on dobře umí, poslal nás dvě vteřiny před koncem prvního poločasu trojkou do dvoubodového vedení. Po změně stran se oba týmy přetahovaly o vedení v zápase a vyrovnaný stav. Až do stavu 44:44 našel jeden nebo druhý tým vždy odpověď na dvoubodový koš soupeře. Všechny body padly buď zpod koše nebo po nájezdu pod koš. Nissim a Pampi dali po jedné trojce a na světelné tabuli svítilo příjemných 50:44. Bohužel se také rozsvítila třetí tečka u Aleše Chána, což znamenalo 15 minut před koncem tři fauly pro našeho pivota. Urtasun v poslední vteřině postupného útoku upravil na 50:49, ale stále naše vedení odolávalo. To se však do konce čtvrtiny změnilo a hosté se dostali do šestibodového vedení 52:58. Největším rozdílem oproti prvnímu poločasu byly přibývající naše ztráty. Za třetí čtvrtinu jsme jich měli šest a nebylo divu, že se soupeře dostal do vedení. Poslední čtvrtina začala pro nás ještě relativně dobře. Stále jsme se drželi na dostřel. Ještě ve 35.minutě to bylo 71:75, ale pak nás popravil Satoranský. Těžkou trojkou upravil na 71:78 a další hřebíček do naší rakve zatloukl dnes nepříjemný Bullock 71:81. Od té doby se už naše ztráta nedostala z dvouciferné hodnoty. I když se Aleš snažil, za poslední čtvrtinu nastřílel 13 bodů, srážel jeho snahu Bullock dvanácti body. Sevilla bohužel v poslední čtvrtině naši zónovou obranu rozstřílela z perimetru. Trojky za posledních deset minut – 6/6.

Body: Chán 29, Simmons 16, Nissim 13, Pumprla 10, Nečas 7, Slezák 2 - Bullock, Davis a Urtasun po 17, Katelynas 11, Kirksay 10, Satoranský 9, Ivanov 6, Triguero 4, Sastre 2, fauly: 20:16. TH: 15/12 - 22/17, trojky: 19/7: 23/10, střelba za 2 body: 36/22:40/23, doskoky: 16/7:20/15!!, ztráty: 16:13, čtvrtiny: 25:17, 13:19, 14:22, 25:35; diváci: 4170