A tým | Eurocup - 15.02.2011 18:00

62
Galatasaray Istanbul Galatasaray Istanbul Hosté
77

Našim hráčům se nepodařilo zopakovat výkon z prvního zápasu proti tureckému týmu a prohráli poměrně vysokým rozdílem. V útoku se nám nedařilo střelecky ze střední a delší vzdálenosti a pod koš nás soupeř nepustil. „To je taktika Galatasaraye,“ připustil na tiskové konferenci trenér Ginzburg. Domácím chyběli dva hráči – Pavel Pumprla a Aleš Chán. Díky prvnímu z nich ubyly rychlé protiútoky. Snadné koše po rychlém protiútoku jsme dali v podstatě jen dva. I když jsme si tentokrát ohlídali soupeře na jejich útočném doskoku, nedařilo se nám na doskoku pod košem soupeře. Při mizerné střelbě bylo odražených míčů k dispozici hodně, ovšem snaha o útočný doskok jednak narážela na výškovou převahu hostů, ale také na naši menší agresivitu pod košem. Šest útočných doskoků bylo také odrazem toho, že podkošoví hráči, s výjimkou Štimace, se poměrně často pohybovali kolem čáry vymezující trojkovou vzdálenost a v místech, kam se míče odrážely, chyběli.

V obraně jsme pokulhávali při řešení clony a seběhnutí, především pokud pick and roll hrál s pivoty Tutku Acik. Pod košem se dokázal prosadit především Ermal Kurtoglu (Kuqo). Hráč, jehož průměr v základní části byl 8 bodů a v nadstavbě 9 bodů, nám nasázel dvaadvacet. Druhý podkošový hráč Andrič přidal dalších 17 bodů. Tedy dva podkošoví hráči nám nastříleli polovinu bodů svého týmu. Převaha pod košem a trpělivost v útoku, to byly dvě největší zbraně hostů. K tomu přidali ještě větší aktivitu směrem do koše. Díky ní si vykoledovali jedenadvacet trestných hodů, což bylo skoro dvojnásobkem našich pokusů. Nejméně sedm šestek stříleli hosté po koši, tedy ze situace, kterou nemá rád žádný trenér.

Naši hráči živili naději na postup prvních 8,5 minuty. Začali jsme totiž velice dobře střelami z dálky. Po trojce Michala Křemena, který v základní sestavě nahradil Pumprlu a Afika Nissima. Raketovému začátku se ale hosté nepoddali a dokázali především z vnitřního prostoru vyrovnat na 8:8. Za tohoto stavu se za tři body trefil Tre Simmons, ale hosté ještě dvěma body dokázali snížil na 11:10. Naši hráči ještě jednou zapnuli na vyšší výkon. Po útočném faulu Andriće (už třetím) musel do té doby nejlepší střelec Galatasaraye (8 bodů z 10), vystřídat. Z následného našeho útoku vnikl Afik pod koš, shodil na Křemena a ten se podruhé nemýlil. Za stavu 18:10 si vzal hostující trenér oddechový čas. Naši ještě na chvíli udrželi hosty na uzdě a minutu a třináct vteřin před koncem jsme bezpečně vedli 19:12. Ovšem zbývající čas jsme naprosto nezvládli. Dvě chyby v rozehrávce, ukvapená střelba Nissima, znamenaly, že hosté šňůrou 10:0 zcela otočili průběh zápasu.

Ve druhé čtvrtině hosté pokračovali v nepříjemné obraně, která nás držela daleko od koše a neumožňovala nám zakončit dříve než v časové tísni. Simmons sice prvním košem druhé čtvrtiny vyrovnal, ale dalších 8 bodů patřilo hostům. Po time outu našeho trenéra jsme dokázali chvíli hosty zastavit a snížit a 27:30. Skóre se stále přelévalo ve vlnách a hned ta další vlna hostů nás sešplouchla zase do téměř desetibodové ztráty. Naši hráči se nedokázali vůbec prosadit do vnitřního prostoru a akcí s napíchnutím obrany vnikem pod koš a následným vyhozením bylo jako šafránu. Důsledkem byla jedenáctibodová ztráta těsně před koncem poločasu.

Druhý poločas začal naším náporem. Dokázali jsme se bodově prosadit a snížit na rozdíl čtyř bodů. Hosté ale opět trpělivou hrou s využitím chytré hry Acika a některých šťastných střel odskočili na deset bodů (39:49). Naši hráči se bohužel v útoku několikrát pokusili o střely, které neměly velkou šanci na úspěch a nebo míč delší dobu poskakoval po obroučce, aby nakonec zamířil z koše ven. Určitá naděje přišla v 25.minutě, kdy byl jako nesportovní faul označen pokus Acika zastavit rychlý protiútok Lenzlyho. Bohužel místo maximálního bodového zisku pěti bodů, jsme z této situace vytěžili jen bod jediný což znamenalo snížení jen na 40:49. Hosté si stále udržovali náskok kolem deseti bodů.

V poslední čtvrtině se hra obou týmů o mnoho nezměnila. Naši hráči už nenašli v sobě síly, aby utkání zdramatizovali. Hosté jim vzali chuť hrát a po celých deset minut bylo zřejmé, že se už zázrak nestane. Trenér Ginzburg poslal na hřiště jak Christmase tak Vyorala.

Body: Simmons 18, Nissim a Křemen 11, Benda 8, Štimac 7, Lenzly 4, Nečas 2, Sokolovský 1 –Kurtoglu „Kuqo“ 22, Andrić 17, Shumpert 14, Acik 8, Bürek 7, Topaloglu 3, Shipp, Johnson, Rančík po 2, střelba za 2 body: 35/14 (40%) : 43/26 (60%), trojky: 25/9 (36%) : 10/3 (30%), TH 11/7:21/16, fauly: 23:18, doskoky: 20/6:30/6, ztráty: 10:12, asistence: 11:10, valorizace 49:92, čtvrtiny: 19:22, 13:19, 14:16, 16:20