A tým | Eurocup - 22.02.2011 18:30

86
Estudiantes Madrid Estudiantes Madrid Hosté
88

Naši hráči se rozloučili s domácími zápasy Eurocupu důstojně. Proti nejlepšímu celku naší skupiny LAST 16 odehráli nadmíru vyrovnaný zápas, který jsme prohráli jen díky drobným chybám v samotném závěru utkání. Vyrovnané bylo celé utkání, možná lépe řečeno, v první půli jsme měli mírně navrch a to nejen bodově, ale i herně. Na rozdíl od minulého zápasu Eurocupu proti Galatasaray byla naše hra vyvážená. Dokázali jsme hrát jak ve větší vzdálenosti od koše tak jsme byli velice nebezpeční i v prostoru pod košem. Významnou roli sehráli dva hráči, kteří přišli na palubovku se střídáním: Pavel Slezák a Vlado Štimac. Oba byli motory našeho týmu. Pavel v prvním poločase vystřelil třikrát z trojky na koš a třikrát svou střelu proměnil. Vlado dokázal nejen nastřílet dvaadvacet bodů, ale také doskočil sedm míčů z toho čtyři v útoku.

Pohledem na statistiky se jen těžko dá určit, proč hosté vyhráli. Snad jen podle rankingu, který určuje účinnost hry týmu. V něm jsme prohráli 89:94. Na doskoku jsme prohráli o jeden, vyšší rozdíl byl na útočném, kde Estudiantes byl lepší o čtyři. Soupeř byl pilnější ve střelbě, když vystřelil o pět hodů více, ale naši hráči měli zase lepší úspěšnost střelby. Především v první polovině jsme měli úspěšnost střelby z perimetru fantastickou 10/7!! Hosté byli úspěšnější ve střelbě trestných hodů. My jsme nedali osm šestek z 19 pokusů, hosté neproměnili šest s dvaadvaceti. Zajímavé bylo, že všech šest trestných hodů nedal Jiří Welsch. O jeho marnosti svědčila šestka v poslední čtvrtině, která se ani nedotkla koše.

Utkání jsme začali ve velkém stylu. Tři minuty jsme nepustili hosty, aby se zapsali do listiny střelců, zatímco my měli na svém kontě bodů osm. Hosté se sice oklepali, ale nedokázali nic jiného než snížit na 8:5. Naši pokračovali v bezstarostném útočení a brzy se dostali do dvouciferného vedení 23:12. Z něj sice hosté do konce první čtvrtiny ubrali šest bodů, ale stále jsme byli jednoznačně lepším týmem. Druhá čtvrtina byla hodně bohatá na body. S drobnými výkyvy jsme si udržovali vedení kolem deseti bodů a do poločasu jsme měli na svém kontě 51 bodů. Po útočném půstu mnoha minulých zápasech to působilo jako hřejivá mast na našich bolístkách. Činili se jednak střelci na perimetru, výrazný byl i Štimac pod košem. Prostě a jednoduše, náš stroj byl výborně seřízen.

Po změně stran hosté poprvé zazlobili. Po trojce a koši Caner-Medlyho snížili hosté na 51:47 a čtyřbodový rozdíl byl na ukazateli skóre ještě na po třech minutách (59:55). Pak se po průniku Lenzlyho a trojce Simmonse skóre pohnulo pro nás dobrým směrem (64:55), ale pak nás z pravého rohu vytrestal Welsch a z čáry trestných hodů Granger (64:60). Do sedmibodového vedení před poslední desetiminutovkou nás poslal Benda (69:62). Do poslední čtvrtiny vstoupili hosté šňůrou 10:0 a poprvé se v 31.minutě dostali do vedení. Až do 37.minuty jsme se snažili vyrovnat a povedlo se nám to 3 minuty před koncem po trojce Simmonse (79:79). Potom se dvakrát prosadil Štimac z vnitřního prostoru, ale Clark a Jasen opět vyrovnali na 84:84 a po rychlém protiútoku po naší ztrátě se Estudiantes díky Oliverovi dostali do vedení o dva body. Simmons rychlou střelou vyrovnal, ale útok hostů jsme zastavili faulem. Sanchez obě šestky proměnil a do prodloužení nás mohl poslat poslední útok, na který jsme měli 12 vteřin. Bohužel Lenzlymu se solidní průnik ke koši nepodařilo dovést do dvoubodového konce a neozvala se ani píšťalka některého z rozhodčích.

Body: Štimac 22, Simmons 15, Slezák 13, Lenzly 10, Křemen 8, Nečas 7, Benda 6, Christmas 5 – Jasen 18, Caner-Medley 14, Granger 10, Olivek a Clark 9, Welsch a Sanchez 8, Asselin 7, Ellis 5, střelba za 2 body: 40/24:29:21, trojky: 20/9:26/10, TH 19/11:22/16, doskoky 19/11:9/24, ztráty 14:12, ranking 89:94, čtvrtiny: 23:18, 28:24, 18:20, 17:26