A tým | Eurocup - 01.03.2011 19:30

Pepsi Caserta Pepsi CasertaDomácí
88
80

V Itálii se hrál trochu zvláštní zápas. Po vyrovnané první čtvrtině se v následujících třech vždy jeden tým na střídačku bodově utrhl a ovládal dění v hracím období. Nejprve to byl domácí celek, který nás rozprášil ve druhé čtvrtině o 13 bodů. Po poločase jsme domácím ukázali dokonalý obrat my a nastříleli o 16 bodů více než soupeř, ale mezi 3. a 7.minutou poslední čtvrtiny jsme vyšli bodově naprázdno. V samotném závěru jsme se od myšlenek na případnou výhru sami zbavili několika ztrátami.

První čtvrtina byla trochu ve znamení oťukávání. Střídaly se úseky kratších bodových šňůr jednoho nebo druhého týmu. Domácím patřila druhá a třetí minuta, ve kterých vyhráli 6:0 a pátá až sedmá minuta, kde na naši nulu odpověděli sedmi body. Mezi tím, tedy v čase od třetí do páté minuty jsme zase dokázali nastřílet my osm bodů v řadě. Není proto divu, že první čtvrtina skončila smírně 24:24. Oba týmy měly stejně četnou střelbu z pole – po patnácti pokusech, přičemž my jsme měli lepší úspěšnost střelby za dva body a to velice dobrých 70% (7/10) a při identické úspěšnosti z perimetru 2/5 doháněli domácí body z čáry trestných hodů. Těch stříleli osm, což při pěti našich faulech znamená, že domácí se tlačili agresivně ke střelbě a my jsme se jim častěji bránili jen za cenu faulu. V první čtvrtině jsme také vyhráli na doskoku 10:4. Bezkonkurenčně nejlepším hráčem domácích byl střídající Fabio di Bella (valorizace +12 za 6 minut na hřišti). Na naší straně vládla větší vyrovnanost, o chlup vpředu byl Tre Simmons (za 9 min valorizace +7 b.)

Na začátku druhé čtvrtiny byli o dva body vpředu chvíli domácí a potom zase o dva body my. Pohoda a vyrovnanost skončila ve 14.minutě. Na pět minut nás domácí nepustili k bodovému vyjádření naší útočné snahy a po šňůře 13:0 se bodový rozdíl vyšplhal až na 11 bodů.Teprve za stavu 45:34 se dvakrát trefil Radek Nečas a pomohl upravit na poločasových 51:38. Mezi našimi hráči se nenašel nikdo, kdo by nějak vynikal. Valorizace jednotlivců se pohybovala od –1 do +6 bodů. Naproti tomu domácí přidali dalšího nebezpečného hráče Koszarka. Domácí rapidně zvýšili četnost střelby za dva body a také se zlepšili na doskoku. V počtu faulů a šestek se oba týmy vyrovnaly a oba si také udržovaly stoprocentní úspěšnost z čáry trestného hodu. Jednou z příčin otočení skóre bylo šest útočných doskoků domácích v této čtvrtině. Ani jeden tým neměl na soupisce střelce s více než devíti body, což při jedenapadesáti bodů domácích bylo znamením vyrovnaného výkonu všech hráčů.

Třetí čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale ani jednou jsme nedonutili soupeře k delšímu bodovému půstu. I když jsme čtvrtinu vyhráli o 16 bodů, nejdelší čistá série byla šest bodů mezi 25. a 27.minutou. Domácí se tedy nevystavovali tak velké frustraci v útočné snaze. Oproti druhé čtvrtině jsme se zlepšili v četnosti střelby za dva body, domácí nám neutekli v počtu doskočených míčů, ale stále jsme byli častěji faulujícími hráči než soupeř. Agresivnější hra v obraně se projevovala jednak vyšším počtem faulů, ale také vyšším počtem ztracených míčů soupeře. Domácí držel střelecky Ebi Ere se sedmi body, na naší straně zastihla střelecky nejlépe disponované dva hráče. Duo Nissim – Christmas nadělilo domácím dohromady 23 bodů (13+10) z devětadvaceti. Do poslední desetiminutovky jsme nastupovali s mírným náskokem tří bodů.

V prvních třech minutách posledního hracího období jsme dokázali náskok v podstatě zdvojnásobit na šest bodů (66:72), ale následující úsek čtyř minut bychom měli rychle z hlavy vymazat nebo naopak se z něj poučit. Čtrnáct bodů v řadě orámoval dvěma trojkami Colussi a také Martin a Williams dali tři body v jedné akci, vždy po koši s faulem. Poslední dva body do celkového počtu 14 dal di Bella. Určitou naději přinesl trojkou Sokol (80:75), ale naši snahu o vzdor to nezapálilo. Naopak v posledních okamžicích jsme vyrobili sérii chyb a náskok domácích se vyšplhal opět přes desítku (88:77). Poslední slovo měla Slezákova trojka, která posloužila jen ke kosmetické úpravě skóre.

Body: Ere 15, Colussi 13, di Bella 12, Williams a Koszarek 11, Doornekamp a Martin 7, Bowers 6, Jones 4, Garri 2 – Nissin 22, Christmas 14, Sokolovský a Nečas 10, Simmons a Slezák 8, Benda 6, Štimac 2, střelba za 2 body: 46/25:40/21, trojky 17/6:23/9, TH: 24/20:11/11, fauly: 22:15, doskoky 26/10:25/7, ztráty: 14:16, valorizace: 106:72, čtvrtiny: 24:24, 27:14, 13:29, 24:13