A tým | Mattoni NBL - 20.04.2011 17:30

Unibon Nový Jičín Unibon Nový JičínDomácí
76
88

Utkání, ve kterém nemohl žádný výsledek nic změnit na postavení týmů před play-off, jsme kontrolovali od začátku do konce, ale výraznější náskok jsme si vytvořili až v posledních třech minutách.

„Nový Jičín nastoupil do utkání jen z povinnosti zápas odehrát a my jsme se tomu v některých částech zápasu přizpůsobili. Někteří hráči to pojali jako přátelské utkání a obrana nefungovala ani na jedné straně na sto procent,“ řekl na úvod hodnocení Vráťa Šístek.

Nový Jičín začal ztrátou a my rychlým protiútokem s dvěma body Simmonse. Domácí stačili trojkou Pečiukase jít do vedení, ale další body přidal Simmons a dvakrát snadno ke koši přišel Radek Nečas, když využil nepříliš agresivní obrany protihráčů. Po necelých čtyřech minutách tu bylo naše vedení 4:8 a time out trenéra Cholevy. Za další tři minuty se skóre pohnulo jen o šest bodů na 8:10. Hrálo se poměrně rychle nahoru a dolů, ale hra postrádala přesnost, několik zkažených přihrávek a nedůrazné zakončení přimělo i našeho trenéra k válečné poradě. Dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny se zázračně z osmi metrů a v časovém presu vypršení limitu pro útok trefil Ubilla a Nový Jičín se dostal do vedení 11:10 a jednobodové vedení si domácí přenesli až do druhé čtvrtiny. Za úvod druhého dějství si zařádil Radek Nečas, nejprve skóroval smečí potom individuálním průnikem a střelou z krátké vzdálenosti. Domácí však vsítili trojku, a tak byl stav vyrovnaný 20:20. Po Ubillově jednom úspěšném trestném hodu využil Pavel Slezák clonu a zpoza ní proměnil trojkový pokus, který po chvíli okořenil individuální akcí s dvojkovým efektem. Když Afik Nissim předvedl akci od koše ke koši, vedli jsme 21:27 a trenér Choleva si bral oddechový čas. Po něm zkusil Šoška trojku a povedla se. Domácí se dostali především zásluhou Dušana Panduly, který byl v prvním poločase nejlepším hráčem, na dostřel 27:28. Potom ale z jednoho útoku vytěžil čtyři body Pavel Slezák, když po trojce s faulem proměnil i trestný hod. Do konce čtvrtiny přidal Pavel ještě jednu trojku, košem se stejnou bodovou hodnotou mu pomohl Mike Lenzly a na druhé straně další trojku dal Šoška. Vývoj skóre tak trochu akceleroval a zastavil se na poločasových 37:42.

V prvním poločase měl zápas tři dvouciferné střelce. Na straně domácích Dušana Pandulu 11 bodů a dalších 7 hráčů si připsalo nějaké body. Naši měli dva dvojciferné střelce: Pavla Slezáka (14 bodů, trojky 3/4) a Radka Nečase (10 bodů, střelba za 2 body 5/7). Těsně před bránou zůstal Tre Simmons s 9 body. Pak jsme ale měli už jen tři další hráče s nějakým bodem na kontě. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v úspěšnosti střelby z pole 41%:55%. Naši hráči dali 26 bodů z vymezeného území, domácí jen deset.

Ve třetí čtvrtině se domácí pomalu bodově přibližovali a jinak relativně chladné a na zápas s Nymburkem nepočetné obecenstvo se dostávalo do varu. Domácí ve 26.minutě vyrovnali na 51:51 a pak Ubilla využil naší ztráty a rychlým protiútokem dostal po dlouhé době domácí do vedení. Bojovnost na palubovce i hledišti se zvýšila. Naše hráče to vcelku nechalo v klidu a vědomi si své síly stále hráli stejnou hru. Pavel Slezák trojkou v pádu získal vedení na naší stranu (55:56) a tříbodový rozdíl stanovil na konci čtvrtiny čtyřmi body Štimac (koš a dvě šestky) – 57:60. Úvod do poslední části by z naší strany výborný. Štimac dvojkou a Nissim trojkou posunuli skóre na 57:65, ale pak Alley-oop domácích hráčů zapálilo doutnák a když Šoška čtvrtou trojkou upravil na 62:65, explodovala u domácích fanoušků vlna nadšení. A to kdyby Dušan Pandula proměnil alespoň jednu šestku…. Ještě čtyři minuty před koncem bylo naše vedení nevysoké 66:70. V další minutě a půl to byl souboj Simmonse s Novým Jičínem. Náš hráč z toho vyšel vítězně 8:3 a to díky dvěma trojkám a snadnému nájezdu. Potom od Treho převzal střeleckou chuť Pampi a svých šest bodů nastřílel třemi způsoby: z průniku, ze šestek a smečí. Potom ještě Tre korunoval náš závěr trojkou a necelou minutu před koncem byl stav zápasu 72:88. Tedy stačily nám tři minuty (18:6), abychom s náznaků dramatu udělali klidnou jízdu.

Body: Pandula 17 (6 asistencí, 5 doskoků, 4 získané fauly), Šoška 17 (6 doskoků, trojky 5/4), Ubilla 11 (4 doskoky), Šteffel 10, Muirhead 9, Hájek 5, Pečiukas 3, Pelikán a Channels 2 - Simmons 20 (6 doskoků), Slezák 17(trojky 6/4), Nečas 12 (12 doskoků), Pumprla 11 (6 získaných faulů), Benda 9 (7 doskoků), Štimac 6 (4 doskoky), Lenzly 6, Nissim 5, Chán 2.

Střelba za 2 body: 41/20 - 44/23, trojky: 24/9 - 18/9. TH: 17/9 - 20/15, fauly: 22 - 17, doskoky: 27 - 35, ztráty: 17 - 19, zisky: 11 - 9, body zpod koše: 34 - 44, valorizace: 67:92, čtvrtiny: 17:16, 20:26, 20:18, 19:28