A tým | Mattoni NBL - 27.09.2011 18:00

Astrum Levice Astrum LeviceDomácí
64
74

Nymburští basketbalisté zvládli vstup do nového ročníku Mattoni NBL a slovenského mistra porazili o deset bodů.

V první čtvrtině se našim nedařilo střelecky, pouze pětadvaceti procento úspěšnosti střelby z pole je toho jasným důkazem a střelecké trápení podtrhuje, že první koš ze hry jsme dali až po 5,5 minutách. Důvod lze vidět v méně kolektivní hře, chyběl rychlý přechod na útočnou polovinu a měli jsme problémy na obranném doskoku. Hra nebyla dobrá ani v obraně, Levice nastříleli 23 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili jednak doskok pod vlastním košem a lepší jsme byli také v obraně. Domácí se začali utápět v individuálních akcích a nebylo tak nijak překvapivé, že Levice skórovaly až po 4,5 minutách druhé čtvrtiny. Na naší straně se ve druhé čtvrtině stal jasným tahounem kapitán Láďa Sokolovský, který musel nahradit nemocného Radka Nečase. Jedenáct bodů Sokola bylo hlavním motorem našeho útoku. „Sokol foukl do plachet,“ řekl Jakub Velenský v televizním komentáři a měl plnou pravdu. Po čtyřech minutách druhé čtvrtiny a naší šňůře 8:0 se nám povedlo převzít vedení a naši převahu dokumentovala i poslední akce prvního poločasu. Levice měly dvaadvacet vteřin na poslední útok. Akci trochu uspěchaly, koš nedaly, ale naopak skvělá akce dvojice Vyoral – Křemen znamenala dva body. Tomáš Vyoral našel perfektní přihrávkou pod košem Michala Křemena a ten v poslední vteřině upravil na 34:41. „Domácí měli výborný začátek. Dobrým doskokem, několika koši z rychlého protiútoku a dobrým využíváním pick and rollu se dostali až do jedenáctibodového vedení. Do zápasu nás vrátili především hráči ze střídačky, z nichž dominoval Sokolovský,“ pochválil našeho kapitána Michal Ježdík.

Začátek druhého poločasu nám vyšel úplně stejně jako začátek druhé čtvrtiny. Domácí jen koukali, jak body přibývají do jejich koše. Po dvou a půl minutách a trojce Sokolovského bylo skóre 34:50. Pak všem našim fanouškům zatrnulo, když rozehrávač Levic Koštomaj strčil do Eugena, který pak hlavou narazil do mohutného Mika Bernarda. Titanová výztuha vydržela a Eugene mohl v zápase pokračovat. Ve 24.minutě po trojce Pavla Pumprly, který zůstal zcela osamocený asi metr za trojkovým obloukem, jsme navýšili vedení na 17 bodů a vypadlo to, že se utkání může změnit na exhibici. Domácí se však pěti body v řadě oklepali, přešli do zóny a díky naší špatné střelbě z perimetru nás dokázali přibrzdit. Na konci třetí čtvrtiny Astrum dokázalo dotáhnout rozdíl na 10 bodů (48:58). Na počátku posledního hracího období domácí snížili na 8 bodů a mohli se ještě více přiblížit, jenže jim v tom zabránil perfektní blok Ládi Sokolovského. Pět minut před koncem zápasu domácí snížili na šest bodů (57:63). Pak ale Bendys ze své pozice ze střední vzdálenosti upravil na 57:65 a pak Pampi po zisku míče zasmečoval další dva body a po minutě byl rozdíl zase deset bodů. Za poslední čtyři minuty daly oba týmy po sedmi bodech, a tak se na rozdílu ve skóre už nic nezměnilo. „Hlavními faktory našeho vítězství byla dominance na doskoku ve druhém poločase a výborná hra střídajících Sokolovského a Vyorala,“ shrnul pozitiva Michal Ježdík. „K dobrému pocitu ze zápasu přispěl management Levic skvělou organizací, vynikající návštěva zápasu a zájem médií,“ pochválil Michal Ježdík.

Za zmínku stojí určitě 53 odpískaných faulů!! pánové rozhodčí nasadili možná až příliš přísný metr.

Body: Grant Keaton 16, Bernard Michael 13, Štemberger Šiniša 13, Červenka Andrej 7, Henderson Esian 6, Vojtek Jozef 5, Klein Richard 2, Koštomaj Tadej 2, Ilavský Daniel 0, Lutovský Ladislav 0, Štec Marek 0, Urland Richard 0 - Pumprla Pavel 23, Sokolovský Ladislav 15, Benda Petr 13, Lawrence Eugene 6, Wilson Lamayn 5, Křemen Michal 4, Lenzly Mike 2, Naymick Andrew 2, Palyza Lukáš 2, Vyoral Tomáš 2, Miklósik Martin 0; střelba 3b.: 16/1:22/2; střelba 2b.: 42/20:43/24; TH: 33/21:26/20; doskoky: 37:44; fauly: 23:30; rozhodčí: Gabara Boris, Macela Miroslav, Kapl Antonín; čtvrtiny: 23:16, 11:25, 14:16, 16:17.