Inter Bratislava Inter BratislavaDomácí
61
90

Naši basketbalisté dokázali bez problémů splnit na Pasienkoch roli favorita a Inter porazili jednoznačně o 29 bodů.

Domácí tým se chvíli držel jen v úvodu zápasu. Do 6. minuty byl rozdíl ve skóre maximálně pět bodů, ale už bylo vidět, že to domácí nebudou mít proti naší obraně lehké. Naši hráči se po celou první čtvrtinu prezentovali svou nejsilnější zbraní - rychlým protiútokem. Desetibodovou hranici rozdílu prolomil v čase 8:15 fenomén posledního utkání proti Azovmashi Lukáš Palyza, jak jinak než trojkou.  Aby si domácí moc nevyskakovali, zarazil Lukáš hned z dalšího protiútoku další trojkový hřebík do rakve Interu. Pak jsme soupeře sevřeli v jeho obranné polovině, dvakrát donutili ke ztrátě a dvakrát stál na konci akce pod košem zcela osamocený Radek Nečas, který navýšil naše vedení na devatenáct bodů (5:24). To už nevydržely nervy domácího trenéra a svolal své hráče k minutové poradě. Přeci jen se šňůrou 0:10 během minuty nemohl být spokojen. Inter do první přestávky upravil skóre na 8:24. Ve druhé čtvrtině se skóre domácích pět minut nezměnilo, naše se navýšilo o 16 bodů. Inter v útoku marně hledal dobrou pozici pro střelbu a jen velice těžko chránil míč před vypíchnutím našimi hráči. Po mnoha ztrátách se na domácí koš valil jeden útok za druhým. Inter se snažil hrát zónovou obranu, ale proti rychlým protiútokům se nedala ani zformovat. V 15. a 16. minutě dali domácí dvě trojky a trenér Ginzburg si také hned zavolal své svěřence na poradu. Do posledních čtyř minut druhé čtvrtiny se vstupovalo za stavu 16:41 a první poločas skončil 29:49. Za toto období padlo 5 trojek, z toho obě nymburské dal Palyza a nepřetržitá série úspěšných trojek (včetně minulého zápasu VTB ligy) se zastavila na čísle 8. Díky takové produkci byl Lukáš nejlepším střelcem zápasu. Na svém kontě měl v poločase 15 bodů a byl jediným dvouciferným střelcem. Ve statistikách za první poločas byly k vidění dva markantní rozdíly. První byl v úspěšnosti střelby z pole. Naše byla 51%, Interu jen 32%. Další nebetyčný rozdíl byl v počtu ztrát a získaných míčů. Zatímco Bratislava ztratila 10 míčů a získala dva, naši ztratili tři míče a získali deset!

Ve třetí čtvrtině intenzita naší hry poklesla. Hráli jsme v útoku trochu lehkovážně a dopouštěli jsme se většího množství ztrát než v první půli, vyjádřeno poměrem 3:8. Při vytažené obraně jsme sice získali pár míčů, ale celkově se rychlost naší hry dopředu zpomalila. Povedlo se nám několik pěkných akcí do zóny se spoluprací podkošových hráčů Špralji a Bendy. Inter asi také neprovedl správně skauting našeho nového pivota Špralji a nechal ho zcela bez povšimnutí s míčem na trojkovém oblouku.  Na konci období jsme inkasovali koš z posledního útoku, s klaksonem se prosadil Milošević. Poslední čtvrtina, alespoň její první polovina, byla náporem na nervovou soustavu našeho trenéra. Inter skóroval poměrně snadno, proti zóně domácích nám chyběl nápad, vniknutí pod koš a střelba z dálky se nám v těchto momentech nedařila. Když bylo po 4,5 minutách průběžné skóre čtvrté čtvrtiny 2:11 (56:71) scházeli se naši hráči už podruhé k oddechovému času. Co se odehrálo na lavičce, se dalo asi tušit. Dva rychlé protiútoky, zisk míče a trojka Lawrence popohnaly skóre na 56:78 a time out si vzal trenér domácích. Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo a rozdíl ve skóre dostal opět ke třiceti bodům.

Body: Allen Curtis 16, Miloševič Nenad 12, Gavran Stjepan 10, Musil Jaroslav 8, Williams Morakinyo 6, Rosival Michal 5, Beckles Kwbana 4, Antal Július 0, Galád Andrej 0, Kuffa Andrej 0, Lüley Matúš 0, Tot Oliver 0 - Palyza Lukáš 22, Wilson Lamayn 15, Benda Petr 12, Pumprla Pavel 9, Spralja Sime 9, Lenzly Mike 7, Lawrence Eugene Elliot 6, Nečas Radek 6, Kříž Martin 2, Vyoral Tomáš 2, Křemen Michal 0, Sokolovský Ladislav 0; střelba 3b.: 19/6:24/10; střelba 2b.: 37/14:47/25; TH: 22/15:14/10; doskoky: 36:33; fauly: 16:23; ztráty: 20:11; zisky: 6:13; čtvrtiny: 8:24, 21:25, 16:20, 16:21