BK Levharti Chomutov BK Levharti ChomutovDomácí
66
111

Před více než tisícovou diváků nasázeli naši hráči Chomutovu další stovku bodů. Tentokrát se účet zastavil až na hodnotě 111.

Domácí byli ve vedení pouze několik okamžiků na začátku utkání, když Štěpánkovi vyšel první útok na náš koš. Když dával Pavel Staněk další koš, snížil bodové manko svého týmu na dvacet jedna bodů! Už z této informace je jasné, jak asi probíhala první čtvrtina. Naši hráči hodně těžili z průniku hráčů pod koš, kde je často nacházela přesná přihrávka z křídla. O body se v úvodních sedmi minutách staral především Naymick, Nečas a polínka přikládala i křídla Pumprla nebo Křemen. Chomutov měl velké problémy se prosadit proti naší konsolidované obraně. Velice často během celého zápasu měli domácí Levharti problém se vejít s postupným útokem do čtyřiadvaceti vteřin. Domácí proto při první možné příležitosti pálili na koš s vědomím, že další možnost už v útoku nemusí přijít. Naši hráči také předčili domácí v individuálních schopnostech. I když některý útok nevyšel podle nacvičeného scénáře, dokázali solidně improvizovat a koš dát. V 17.minutě jsme dávali už padesátý bod. Jeho autorem byl Radek Nečas opět z průniku a byl to pro něho osmý bod. Domácí se dokázali prosadit pouze ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o sedm bodů. Zdálo by se, že trenér Ginzburg pro povzbuzení týmu nasadí na poslední čtvrtinu ty nejlepší hráče. Nestalo se. Naymick i Nečas zahřívali lavičku a na palubovce se zatím potili Abrams, Křemen, Kříž, Sokolovský a Špralja. Rozdíl ve skóre, který byl na konci třetí čtvrtiny 27 bodů, se začal opět natahovat. Domácí totiž v prvních třech minutách nedali ani bod. Naše vedení přeskočilo třicítku a přes snahu trenéra Eisnera, který za pomocí oddechových časů burcoval svoje svěřence, se Levhartům už nepovedlo náš náskok sklepat pod tuto hranici. Postupem času se na palubovku dostali naši nejméně zkušení hráči. Za starostlivého dohledu Radka Nečase a Šime Špralji byli na dalších pozicích Palyza, Vyoral i Kříž. Několikrát dokázali Nečas s Vyoralem zdvojit rozehrávače a získat z této situace míč a pak přecházet do rychlého protiútoku. Na konci jedné takové akce byl dvoubodový koš Kříže, ovšem po mistrovské přihrávce Vyorala, který při průniku pod košem podal míč právě na Kříže. Po trestném hodu našeho nejmladšího hráče (koš s faulem) svítila na ukazateli skóre na naší straně 99. Stý bod dával Lukáš Palyza z čáry trestných hodů po technické chybě Věroslava Suchardy. Samotný závěr už pak patřil pouze našim hráčům. Sympatické je, že od stavu 60:92 se na bodových přírůstcích angažovali pouze tři nejmladší hráči: Palyza 9 bodů, Kříž 8 a Vyoral 2.

Body: Anderson 11, Staněk 11, Krakovič 10, Wright 10, Sucharda 8, Štěpánek 8, Hanzlík 5, Kozubík 3 - Křemen 19, Palyza 16, Naymick 13, Lenzly 12, Kříž 10, Nečas 10, Abrams 9, Spralja 9, Pumprla 5, Sokolovský 5, Vyoral 3; střelba 3b.: 13/1 : 24/8; střelba 2b.: 54/26 : 53/35 TH: 12/11:25/17 doskoky: 28:35, fauly: 20:18, ztráty: 18:11, valorizace: 43:115, čtvrtiny: 8:28, 19:33, 28:21, 11:29