A tým | VTB liga - 16.10.2011 17:00

Spartak St.Petersburg Spartak St.PetersburgDomácí
79
62

Po úvodním rozskoku, který jsme vyhráli, přišly dvě ztráty, jedna naše a jedna domácích. První body jsme nakonec dali my, když Wilson chytře vystihl přihrávku, získal míč a z rychlého protiútoku skóroval. V první polovině první čtvrtiny byla naše obrana o chloupek těsnější než domácích a rezultovalo z toho mírné vedení 9:6, když devátý bod dal Pampi z trestného hodu po koši z průniku. Slovní přestřelku našeho trenéra s rozhodčími ocenili arbitři technickou chybou. Stála nás pět bodů. Nejprve z trestných hodů a poté dal Dragičević trojku. Jenže Dragičević ukázal Wilsonovi, jak se střílí z dálky a ten ho hned v dalším útoku napodobil. Vzápětí přišla další technická chyba, kterou udělili rozhodčí Dragičevićovi. Díky ní jsme se dostali do vedení 15:11, ale poslední dvě minuty úvodní části nám nevyšly a domácí nás opět předběhli (19:16).

Na začátku druhé čtvrtiny ještě Petrohrad zvýšil na 21:16, ale po šňůře 10:0 jsme nakonec mohli být veselejší my. Domácí si vedení vzali zpátky až po sedmi minutách, ale ne nadlouho. Přetahovaná, kdy rozdíl byl stále v dosahu jediného koše, ukončila siréna na konci prvního poločasu. Na náš poslední útok zbývalo více než 24 vteřin. To time outu se driblování ujal Pavel Pumprla, který těsně bráněn nedokázal nikomu přihrát, se nakonec dribloval. Místo plus tří bodů, dokázali domácí s klaksonem dát koš. Za čtyři poslední vteřiny prvního poločasu rychle míč potáhl Beverley a jeho spoluhráč Lichoděj poslat Spartak do vedení Protože poslední útok vyšel domácím, kteří se před poločasem ujali vedení 33:32.

Druhý poločas začali košem domácí, ale po koši s faulem Benda vyrovnal (36:36). Petrohrad se štěstím navýšil na 38:36, a my jsme nevyužili k vyrovnání ani dva naše útočné doskoky ani ztrátu domácích. Proto přišel trest z ruky Dragoviće. Střelou za tři body navýšil na 41:36 a další špatná zpráva přišla hned poté. Nejprve ztratil Pampi po double míč a po špatném obranném doskoku si Wilson, náš nejlepší střelec, udělal v souboji čtvrtý faul. Přesto ho trenér Ginzburg na place nechal. Bylo to správné rozhodnutí, Lamayn košem s faulem snížil na tříbodovou ztrátu. Nejlepší hráč domácích Beverley však stejným způsobem navýšil na 47:41. Odpověď přišla z ruky Sokola, který si na perimetru nechal kolem sebe proletět blokujícího Beverleyho a v klidu, minutu a devět vteřin před koncem třetí čtvrtiny, zavěsil trojku. V divokém závěru čtvrtiny nakonec 4 vteřiny před koncem zvýšil Petrohrad vedení na 51:46.

Na začátku posledního dějství jsme přešli do zóny a ta slavila úspěch, jenže dobrou obranu jsme nedokázali na druhé straně přetavit na body. Dva útočné fauly zarazily naše akce dřív než došlo ke střelbě. Domácí toho využili a poprvé začali atakovat dvouciferné vedení (55:46). Našim chyběl nějaký nápad v útoku a poměrně statickou hru dokázal Petrohrad ubránit. Při další ztrátě v útoku se Neno chytal za hlavu, ale protiútok jsme nakonec ubránili, jednociferná ztráta však vydržela jen 20 vteřin. Mavrokefalidis košem na 57:46 posunul rozdíl do druhé desítky. Wilson sice průnikem do koše konečně po 3,5 minutách protrhl střeleckou smůlu, ale na druhé straně hloupě fauloval Benda pronikajícího Mavrokefalidise a už nám chyběl tucet bodů (60:48). Necelých šest minut před koncem si vzal zápas střelecky do svých rukou Simmons a pěti body snížil na 60:53. Až to této chvíle byli domácí z perimetru skoro neškodní, ale Zazulin trochu se štěstím proměnil trojkový pokus a další dvě trojky domácích na sebe nenechaly dlouho čekat. Dvě minuty před koncem už byl náskok k neřešení 74:55. Po povinně střídajících Zazulinovi a Beverleym si s pěti fauly šel sednout také Wilson. Svůj premiérový start v mezinárodní soutěži si odbyl Vyoral, který se také zapsal trojkou do listiny střelců. Poslední dvě minuty už moc pěkný basketbal nepřinesly. Oba soupeři přijali rozložení sil a obrana v podstatě nefungovala.

Body (v závorce odehrané minuty): Kotiševskij 5 (10:22), Kaširov 2 (3:48), Halperin 12, (32:19), Sergejev 3 (7:06), Lichoděj 7 (26:18), Beverley 12 (33:01), Župan 1 (10:17), Zozulin 8 (20:31), Antipov 0 (2:27), Dragičević 8 (13:38), Mavrokefalidis 15 (27:07), Dragović 6 (13:06) – Benda 7 (29:38), Sokolovský 3 (13:31), Pumprla 8 (29:01), Lawrence 6 (17:29), Křemen 3 (8:41), Vyoral 3 (3:41), Palyza 0 (0:39), Nečas 0 (21:44), Wilson 18 (29:16), Lenzly 3 (22:31), střelba za 2 body 37/21:33/13 (56,7%:39,3%), trojky 18/7:15/5 (38,8%:33,3%), TH 23/16:27/21 (69,5%:77,7%), doskoky obranné 25:24, doskokyútočné 8:7, asistence 16:10, ztráty 16:19, zisky 9:9, valorizace 89:57, čtvrtiny: 19:16, 14:16, 18:14, 28:16