A tým | VTB liga - 30.10.2011 17:00

Lokomotiv Kubáň Krasnodar Lokomotiv Kubáň KrasnodarDomácí
72
63

V zápase se nám nepovedl vstup do utkání. Na rozdíl od domácích, kteří ani jednou neminuli, my jsme měli na svém kontě jednu ztrátu, dvě nepovedené trojky a úspěšný nebyl ani pokus z kratší vzdálenosti. Prohrávali jsme 0:8 už po dvou minutách zápasu, po šesti minutách už naše ztráta byla dvouciferná (5:15). Pak ale výbornou práci odvedl Radek Načas, který po útočném doskoku rozehrál akci, na jejímž konci byla trojka Lawrence a v dalším útoku pak šikovně nahrál na koš Bendovi. Když další dva body zaznamenal Lawrence, bral si domácí trenér také oddychový čas. První čtvrtina skončila nadějně, vzhledem k začátku zápasu, dvoubodovým mankem. Úvod druhé čtvrtiny byl ve znamení úporné snahy dát koš a to na jedné i druhé straně. Naši hráči dali po 12 vteřinách první koš, kterým vyrovnali, ale další přišel až po time outu našeho trenéra v polovině 17.minuty. Za tři body se trefil Wilson. Celkově prvních osm minut druhé čtvrtiny skončilo 8:6 pro Lokomotivu a v čase 18:20 znamenala Sokolova trojka opět bezprostřední kontakt se soupeřem (29:26). Ovšem posledních 90 vteřin bylo jak z hororového filmu. Domácí vystřelili třikrát zpoza trojkového oblouku a třikrát proměnili. Díky tomu se rozdíl ve skóre vyšplhal až na 12 bodů.

Až do poloviny třetí čtvrtiny rozdíl ve skóre stále osciloval kolem deseti bodů. Na přelomu 27. a 28.minuty jsme se dvěma trojkami přiblížili na rozdíl pěti bodů, ale více se nám do konce čtvrtiny nepodařilo. To, co se nepovedlo na konci třetího hracího období, vyšlo na úvod poslední čtvrtiny. Nejprve Simmons dvěma body dotáhl na rozdíl jednoho tříbodového koše a to se z dalšího útoku povedlo Špraljovi. Náš pivot ještě dvěma trestnými hody dostal poprvé náš tým do vedení 55:53. Bohužel Maxim Šeleketo a francouzský reprezentant Ali Traore vzali osud utkání na svých rukou a společnými silami zaznamenali 9 bodů v řadě. Opět jsme na konci 34.minuty upadli do ztráty sedmi bodů. Dvě minuty před koncem po trojce Sokolovského byl stav ještě hratelný 65:63, ale z protiútoku domácích se trefil Rivers také za tři body. Našim nezbývalo nic jiného než pálit z dlouhé vzdálenosti, protože čas se rychle krátil. Bohužel v samotném závěru se Sokolova ani Palyzova trojka neujala.

Body: Rivers 16, Traore a Šeleketo 10, Massey 9, Chalmers 8, Bykov 7, Koljuškin 4, Šabalkin a Brezec 3, Šuchovcov 2 – Simmons 15, Sokolovský a Pumprla 9, Lawrence 8, Špralja a Wilson 7, Benda 2, Nečas 1, střelba za 2b.: 37/18:33/12, trojky: 17/7:24/10, TH: 20/15:12/9, fauly 20:20, doskoky: 39/29, asistence 9:11, ztráty: 16:14, zisky 12:10, valorizace: 87:61, čtvrtiny: 19:17, 19:9, 15:22, 19:15