A tým | Mattoni NBL - 28.10.2011 18:00

BK Prostějov BK ProstějovDomácí
71
88

Naši hráči v Prostějově nedali ve druhé a třetí čtvrtině domácím šanci, aby pomýšleli na úspěch a po zásluze si připsali další vítězství.

V zápase by se daly najít tři klíčové úseky, které stály za našim vítězstvím. V první čtvrtině za stavu 18:11 pro domácí vytáhli Orli, povzbuzení dobře se vyvíjejícím zápasem, obranu až pod náš koš. Ovšem s tím jsme si dokázali poradit a polehoučku jsme koš Prostějova zásobili osmi body v řadě. Naopak domácím se nedařilo ani z vyložených pozic dva metry od koše. Čtyřikrát po sobě pohrdli dobou pozicí a k tomu ještě třikrát ztratili míč. Naše rychlé protiútoky dělaly domácím problémy. Například 11.bod jsme dosáhli po rychlém protiútoku čtyř našich hráčů proti jedinému obránci. A také poslední koš první čtvrtiny padl po přesilové situaci 3:1.

Druhý klíčový úsek začal ve 14.minutě a skončil v podstatě až závěrečným klaksonem prvního poločasu. Ve 14.minutě byli domácí naposledy ve vedení 24:23 a pak přišla spanilá jízda dvou hráčů Chestera Simmonse a Radka Nečase. Dohromady nastříleli 18 bodů! Radek byl vždy na správném místě a vyložené situace bez milosti proměnil. Tre byl užitečný jak v počtu nastřílených bodů, tak na obranném doskoku i perfektně nahrál Radku Nečasovi. Dva jeho koše na 30:36 a 30:41 padly po ekvilibristickém průniku pod koš. To nejlepší však na diváky ještě čekalo. Pojďte ale chronologicky. Necelou minutu před koncem prvního poločasu za stavu 32:41 si vzal náš trenér oddechový čas, aby s hráči probral poslední vteřiny. Po vyhazování zpod koše chytl míč Simmons a tak dlouho si s ním dribloval, až ho ztratil. Prostějovští vyrazili hned ve třech do protiútoku, ale Smith místo cesty až do koše volil střelu z výskoku z nějakých 4 metrů. Nedal, ale sám si doskočil a po jednoúderovém driblinku nedal znovu. Doskočil Cadri-Nicholson a k radosti všech přítomných dopravil míč do koše. Naši hráči rychle rozehráli a k míči se dostal Láďa Sokolovský. Při přebírání míče stál v ose košů asi metr za koncovou čárou. Protože do konce čtvrtiny chyběly jen dvě vteřiny, rozhodl se vyslat míč směrem ke koši na vzdálenost nějakých 25 metrů. Láďa asi často sledoval diskaře, protože poslední fázi odhodu náčiní zvládl dokonale. Míč nabral směr ke koši a úžasu všech prolétl obroučkou jako nůž máslem. To byla trojka!!

Ve třetí čtvrtině jsme dílo zkázy dokonali. Hned na úvod přišla třetí klíčová pasáž a po šňůře 8:0 jsme natáhli náskok až skoro ke dvaceti bodů a bylo jasné, že dnes domácí nemají šanci. K vidění bylo hned několik našich povedených akcí. Například 50.bod zaznamenal Pavel Pumprla, když po zisku míče zakončil smečí. Devětapadesátému bodu předcházel blok Nečase na Cadri-Nicholsna a tři přesné přihrávky přenesly míč až k Petru Bendovi, který nemohl zpod koše nic jiného než dát dva body. Nebo 67.bod, který dal Pampi, se zrodil po fotbalové narážečce se Šutysem. A poslední koš třetí čtvrtiny byl také kuriózní. Do konce čtvrtiny zbývaly dvě vteřiny. Prostějov takticky fauloval při rozehrávce Lenzlyho ještě hluboko na naší obranné polovině a zdálo se být skoro nemožné, abychom ještě dali koš. Dvojici Sokol – Šutys asi ne. Soky vyhazoval a dalekonosným pasem našel ve výskoku Radka a ten skóroval. Vedli jsme o dvacet bodů a zápas v podstatě skončil. V poslední čtvrtině si už nic nestalo. Domácí ji sice o tři body vyhráli, ovšem na konečné porážce dvouciferným poměrem se nic nezměnilo.

Body: Peterson Travis 18, Eitutavičius Arvidas 12, Smith Jamar 11, Cadri-Nicholson Bertengeh 10, Prášil Jaroslav 9, Pandula Dušan 5, Bratčenkov Vojtěch 4, Venta Matej 2, Bohačík Jaromír 0, Švrdlík Kamil 0 - Simmons Tre 16, Pumprla Pavel 14, Lawrence Eugene Elliot 12, Nečas Radek 12, Benda Petr 10, Sokolovský Ladislav 10, Wilson Lamayn 7, Kříž Martin 3, Lenzly Mike 2, Palyza Lukáš 2, Vyoral Tomáš 0; trojky: 20/5:19/6; střelba 2b.: 46/24:56/32; TH: 16/8:12/6, doskoky: 41:32 fauly: 15:17; ztráty: 15:4!!, zisky: 4:10, čtvrtiny: 18:19, 16:25, 15:25, 22:19