A tým | Mattoni NBL - 18.10.2008 18:00

118
Karma Basket Poděbrady Karma Basket Poděbrady Hosté
75

Utkání dvou týmů, které to mají k době nejblíže, skončilo našim jednoznačným vítězstvím.

Hráči Poděbrad využili pro cestu do Nymburka ekologický způsob dopravy. Přivezla je totiž loď „Král Jiří“. Hosté přijeli do Nymburka s úsměvem na rtech, ovšem bývalý námořník Vráťa Šístek své budoucí soupeře nešetřil: „Jestli pojedete domů lodí, budete mít větší ponor, protože si od nás povezete pěknou nakládačku,“ špičkoval Poděbradské. Nakonec se jeho prognóza naplnila. Hosté vzdorovali pouze v úvodních třech minutách. O body se v jejich týmu staral Beneš a Tomanec. Oba dva pak byli nejlepšími střelci svého týmu na konci utkání. Na začátku 4.minuty dal Tomanec po Schilbově ztrátě a následném rychlém protiútoku koš na 10:7. Sedmička na straně Poděbrad pak na dvě a půl minuty zamrzla, zatímco čísílka na naší straně ukazatele skóre byla uhoněná. V polovině 6.minuty už stihla doběhnout do třetí desítky (21:7) a za další minutu a půl byl náskok dvacet bodů (30:10). Naši hráči totiž nechtěli nechat nikoho na pochybách, že umí hrát naplno i začátky utkání. Vytáhli jsme obranu až ke koncové čáře pod poděbradský koš a nenechali jsme soupeře dýchat. Jen s vypětím všech sil přecházeli hosté půlící čáru a pokud se jim to povedlo, museli ještě překonat naši obranu vlastního koše. Hráli jsme na hranici faulů a také po první čtvrtině jsme jich měli na kontě osm. I to svědčilo o bojovnosti týmu. Jediným nepříjemným momentem byly 3 osobní chyby Arthura Lee. Naši hráči měli v první čtvrtině vynikající úspěšnost střelby z pole – 73,3% (15/11) a trestných hodů 90% (11/10). Šest získaných míčů bylo také odrazem naši aktivní hry. Poděbrady se mohly pochlubit střelbou jen 41,7% (12/5). Ani ve druhé čtvrtině se obraz hry výrazně nezměnil. Rozběhnutí domácí pokračovali ve zvyšování náskoku především ve druhé polovině tohoto hracího období. Polovinu stovky pokořil na začátku 17 minuty trojkou Sokolovský (52:30). Půl minuty před koncem narostl rozdíl na třicet bodů. Počet ztracených míčů Poděbrad se vyšplhal na čtrnáct proti šesti našim a společně s naší snahou hrát naplno i přes jednoznačný průběh zápasu, se promítal na vývoji skóre. Před přestávkou jsme ustoupili z celoplošné aktivní obrany, ale hosté toho nedokázali využít. Počet našich valorizačních bodů týmu vystoupal na hodnotu 88 a šestašedesát bodů dalo tušit, že stovka bude překonána. V týmu Poděbrad byl tahounem Beneš (valorizace 14) a jako jediný dal dvouciferný počet bodů. Naopak nejstarší hráč Denis Mujagič stáhl plachty a předčasně rezignoval. Na naší straně byl lídrem Petr Benda se 13 body. Dvouciferné střelce jsme pak měli ještě dva (Tomaszek – 11bodů a Jagodnik 10 bodů).

Poločasová přestávka výrazněji osvěžila hosty. Ti přitlačili v obraně, dokonce jí vysunuli do hloubi naší poloviny. Daní za tuto aktivitu jim bylo zvyšování počtu osobních chyb, což při devítičlenném kádru (nepřijeli nebo nemohli hrát Kučera, Stria – viróza, Castleberry). Prvním povinně střídajícím byl ve 28.minutě Norwa. Odměnou však Poděbradům bylo nezvyšování rozdílu ve skóre. K vidění bylo několik velice dobrých útočných akcí s výbornými přihrávkami, při kterých zůstával zakončující hráč zcela osamocen pod naším košem. Rozdíl se až do začátku 28.minuty udržoval mezi 30 a 24 body. Poslední půldruhé minuty bylo one man show Jana Tomance. Třikrát se odhodlal vystřelit zpoza hranice tříbodové vzdálenosti a třikrát byl úspěšný! Pomohl tak svému týmu snížit náskok Nymburka na dvacet bodů. Právě o těchto 9 bodů zvítězily Poděbrady ve třetí čtvrtině. To asi zdravě naštvalo náš tým a v poslední desetiminutovce udělil poděbradským hráčům lekci. Vystupňovali jsme agresivitu v útoku i obraně a hosté začali odcházet. Jednak fyzicky, protože při úzkém kádru nemohl trenér Forejt střídat, jak by potřeboval a také pro pět osobních chyb. Na konci zápasu dohrávaly Poděbrady sice v pěti hráčích na palubovce, ale ke střídání už nebyl na lavičce nikdo. Naši hráli i nadále útočný basket a stobodovou hranici prolomil ve 35.minutě Slezák. Stejný hráč, který dával stý bod v Liberci. Kromě výrazného bodového rozdílu stojí za povšimnutí rozdíl v počtu valorizačních bodů (160:50). Nejpřesnější ruku měl dnes Petr Benda – za dva body 5/5, TH 5/5 a aby nebylo pětek málo, měl ještě 5 doskoků.

Body: Lee Arthur 18, Benda Petr 15, Schilb Blake 14, Tomaszek Robert 13, Křemen Michal 12, Gray Justin 12, Jagodnik Goran 10, Slezák Pavel 8, Sokolovský Ladislav 7, Venta Matej 7, Nečas Radek 2, Chán Aleš 0 - Tomanec Jan 19, Beneš Pavel 16, Norwa Michal 9, Páleník Miroslav 9, Špička David 8, Vrchota Ondřej 8, Mujagič Denis 3, Hubálek Michal 3, Sýkora Matěj 0; střelba 3b.: 17/8:26/8; střelba 2b.: 43/32:39/19; TH: 37/30:21/13; doskoky: 33:26; chyby: 22:29; 5 chyb: 28. Norwa Michal, 35. Špička David, 37. Vrchota Ondřej, 39. Páleník Miroslav; rozhodčí: Macela Miroslav, Hruša Petr, Lukeš Libor; komisař: Šmíd Pavel; 900 diváků