A tým | Eurocup - 22.11.2011 18:00

93
GasTerra Flames Groningen GasTerra Flames Groningen Hosté
60

Úvod utkání nás nezastihl ve velké pohodě. Jako bychom odvykli zápasovému rytmu a dlouho jsme se nemohli dostat do pohody. Však taky čtyři dny bez zápasu jsme zažili naposledy v přípravném období. Míč nás tolik neposlouchal a nedávali jsme body ani z dobrých pozic. Za prvních pět minut jsme si připsali pět ztracených míčů a nebylo divu, že se hosté ujali vedení 20:10. Naši hráči nechali na perimetru volné střelce Groningenu a ti se jim „odvděčili“ třemi trojkami ze čtyř pokusů. Ještě do konce první čtvrtiny jsme se bodově na hosty dotáhli především díky lepšímu doskakování a díky tomu, že nás bodově nenechal na holičkách Tre Simmons. Sám za prvních deset minut nastřílel 9 bodů ze sedmnácti a k tomu zaznamenal tři doskoky. Groningen dokázal v první čtvrtině zapsat do střelecké listiny sedm hráčů, my jen čtyři. Na závěr první čtvrtiny se nám podařilo nastřílet sedm bodů v řadě a střeleckou chuť jsme si přenesli i přes dvou minutovou přestávku.

Druhá čtvrtina byla minisoubojem dvou hráčů. Na naší straně do byl Drew Naymick, který byl pod oběma koši nesmírně platným hráčem a krom šesti doskoků přidal i osm cenných bodů. Na straně Groningenu to byl David Bell, který kromě dvanácti bodů byl jako rozehrávač u většiny akcí svého týmu. V prvních 90 vteřinách jsme dali dalších pět bodů a šňůru z první čtvrtiny jsme natáhli na tucet bodů. Nakrátko jsme se ujali vedení 22:20 po koších Pampiho a Lenzlyho. Radost nám nejprve zkazil Bell trojkou a pak stejný hráč proskákal středem až ke koši i zavěsil další dva body. Hosté vedli 25:22. Pak ovšem Radek Nečas vybojoval míč, nahrál do rychlého protiútoku Mike Lenzlyho, který košem s faulem vyrovnal a pak Drew Naymick ve 14.minutě dostal podruhé v zápasu náš tým do vedení po typickém dopíchnutí na útočném doskoku. Hosté ještě jednou dokázali vyrovnat, ale pak začali ztrácet půdu pod nohama. Zpočátku se rozdíl zvyšoval jen pomalu. Za zmínku stojí zisk míče Pavlem Pumprlou a následný smečovaný koš po úniku. Ovšem hlavním klíčem byla výborná obrana, při které naši hráči častou soupeře zdvojovali a z toho získávali míče. Dvacet vteřin před koncem poločasu jsme vedli už 41:32, poslední koš však zaznamenal nejlepší střelec zápasu Bell a upravil na 41:34.

Na úvod třetí čtvrtiny jsme navýšili vedení na 48:40, ale hosté to ještě nezabalili. Postupně se díky několika chybkám v naší obraně dostali až na rozdíl jediného koše 48:46. V této chvíli se rozhodl uvadající květinu naše útoku trochu pokropit Abrams. Čtyři minuty a dvacet vteřin před koncem třetí čtvrtiny z levého rohu po výborné spolupráci celého týmu přesně zacílil a jeho trojka znamenala navýšení vedení na 51:46 a po chvílí další trojkou posunul skóre na 54:48. Na obranné polovině se začal o Bella starat Pavel Pumprla a zcela jeho hru eliminoval. Navíc se Pampi ještě blýskl vynikajícím postřehem a rychlostí, když uchvátil na chvíli neutrální míč po nevydařené střele Wilsona a spěchal s ním do koše. Sice se naše útočná hra zlepšila, i v obraně jsme solidně pracovali, ale hosté se s tím nepárali a při první možné příležitosti stříleli. Stále se drželi blízko nás, ale my měli v této době Abramse, který koš zásoboval trojkovými projektily. Po jeho třetí trojce 2:08 před koncem čtvrtiny to bylo 61:53 a po půl minutě dostával Pampi náš tým do desetibodového vedení 63:53. A zlatou tečku třetí čtvrtiny vymalovala koš dvojice Lenzly – Wilson. Alley-oop přivedlo diváky do varu. Až do 34.minuty se rozdíl držel kolem deseti bodů a pak musel Bell zastavit Pavla Pumprlu jen za cenu úmyslného faulu a my jsme z této situace vytěžili 3 body. Nakloněná rovina se pro hosty ještě více naklonila a my jsme zcela ovládli hru na obou stranách hřiště. Groningen za sedm minut poslední čtvrtiny nedal bod ze hry a všechny své tři body zaznamenal z čáry trestných hodů. Nakonec do konce čtvrtiny stihl ještě dva body. To naši hráči byli podstatně výkonnější, když nastříleli 28 bodů, z toho pět trojek. „Vražda v přímém přenosu,“ nazval v televizním vysílání poslední čtvrtinu komentátor Jakub Bažant. Slova to byla naprosto přesná.

Body: Simmons a Abrams 18, Wilson, Lenzly, Pumprla 12, Naymick 8, Nečas 4, Palyza, Lawrence a Sokolovský 3 – Bell 18, Wesby 11, de Randamie a Koenis 6, Voorn a Dourisseau 5, Theeuwkens 4, de Roos a Wyatt 2, McCleery 1, střelba za 2 body: 43/24:39/18, trojky: 28/13:16/5, TH 10/6:15/9, doskoky: 43 (12/31):25 (5/20), ztráty: 15:16, zisky: 12:10, fauly 17:17, čtvrtiny: 17:20, 24:14, 24:21, 28:5