GasTerra Flames Groningen GasTerra Flames Groningen Hosté
60

Názory po utkání

Hakim Salemtrenér Groningenu
Hakim Salem

Myslím si, že jsme dnes hráli dobře v prvních třiceti minutách. V posledních deseti minutách Nymburk ukázal, jak dobrý basketbal je schopný hrát. Dostali se do dobrého rytmu v útoku, skórovali ze všech pozic a my naopak nemohli udělat naprosto nic, protože nás trápil velký počet ztrát a z toho vyplývající velký počet lehkých košů domácích.

Jaký máte cíl pro letošní eurocupovou sezonu?

Beru to jako nov trenér tohoto týmu jako velkou výzvu. Máme hodně nových hráčů…. Doufali  jsme ve výhru s Rudupisem doma. Nymburk je velmi dobré družstvo, které se málem dostalo do Euroligy a z toho plyne i kvalita jejich kádru.

Ronen Ginzburgtrenér Nymburka
Ronen Ginzburg

Po tom, co jsme vyhráli v prvním kole v Soluni, jsme měli v tomto zápase hodně, co ztratit. Hráči se tak sami vystavili určitému tlaku, který se projevil především v úvodu zápasu. Poté, co jsem promluvil k hráčům o poločasové přestávce, a bavili jsme se především obraně, se hra v defenzivě podstatně zlepšila. Nejdůležitější byla změna v obraně středního rozehrávače, kterého dostal na starosti Pavel Pumprla, dále Radek Nečas odvedl velice dobrou práci v obraně obecně.

Odpovídal rozdíl ve skóre rozdílu ve kvalitě obou týmů?

Nemyslím, že by byl rozdíl v kvalitě týmů tak velký, jak vypovídá skóre. Myslím, že jsme hráli velice agresivně v obraně a to bylo důvodem naší vysoké výhry. I když dal Groningen ve třetí čtvrtině 21 bodů, už se jejich hra postupně rozpadala.

Jak jste byl spokojený s hrou Eugena Lawrence?

Nebyl to jeho nejlepší zápas, ale to mi tolik nevadí. V Arisu hrál výborně, řekl bych, že jeho výkon byl na úrovni euroligového hráče. V Nymburce je hodně hráčů a pokud někdo nehraje svoje nejlepší utkání, mám na lavičce spoustu hráčů, kteří jej mohou nahradit.

Úvod zápasu nám moc nevyšel. Jak si to vysvětlujete?

Upřímně řečeno, očekával jsem horší start do zápasu. Byla to naše domácí premiéra, Eugene i Lamayn se s eurocupem seznamují, Tre během posledních dvou týdnů moc netrénoval. V úvodu jsme měli problémy se ztrátami, ale ve druhém poločase se to zlepšilo. Musím ale opakovat, průběh zápasu změnila naše obrana.

Přišlo málo diváků. Jak si to vysvětlujete?

Nevím, asi budeme muset zajít k lidem domů a nějaké sem přivést (úsměv). Jsem v Eurocupu pátý rok a pokaždé je start s počtem diváků pomalejší. Věřím, že až začneme akumulovat výhry, že další fanoušci přijdou.

Adrian Abrams

Začali jsme velice chladně a to hlavně na obranné polovině. Jakmile jsme zvýšili tlak na jejich klíčové hráče, lépe jsme se dostali do hry i na útočné polovině.

Proč jsme byli tak chladní na začátku?

Kdybychom to věděli, bylo by jednoduché tomu čelit a každý zápas by byl lepší…. O soupeři jsme věděli všechny potřebné informace, jen nám chybělo je uskutečnit.

Čím se lišila naše hra v první a druhé polovině?

Vše druhém poločase jsme hráli mnohem lépe v obraně, více jsem se koncentrovali a to byl hlavní důvod. Díky tomu jsme získali mnohem více míčů. Rozdíl byl také v tom, že jsme ve druhém poločase mnohem rychleji běhali jak do útoku, tak jsem se rychleji vraceli.

Za stavu 48:46 jsi proměnil důležitý trojkový pokus, kterým jsme odrazili snahu soupeře o vyrovnání. Uvědomuješ si důležitost tohoto koše?

Ano, asi to byla důležitá střela, ale těch důležitých bylo mnohem více. Já přikládám větší význam zastavení soupeřových jednoduchých košů a také naše možnost se dostat do rychlých protiútoků.

Ovšem i ty sám jsi po tomto koši střílel jako s větší odvahou. Dodala ti tato trojka více odvahy do střelby?

Já jsem přesvědčený, že by takový důležitý koš dal kdokoliv z mých spoluhráčů, na mě to v tomto zápase jen vyšlo.